Koło plastyczne

ROK SZKOLNY 2021/2022

Koło plastyczne tworzy dla mam i tatusiów:)

Sztuka to nie tylko klasyczne dziedziny, znane techniki i wielcy artyści. To także szeroko pojęte rękodzieło i sztuka ludowa. Dlatego uczestniczki koła plastycznego miały okazję spróbować swoich w szyciu i tworzeniu pięknych ozdób z myślą o swoich ukochanych mamusiach, dla których wykonały broszki w kształcie serca oraz tatusiach, dla których uszyły breloczki w kształcie koszul:) Brawo Wy dziewczyny!

Praca uczniówPraca uczniówPraca uczniówPraca uczniówPraca uczniówPraca uczniówPraca uczniów

Koło plastyczne już czuje święta!

Na zajęciach koła plastycznego uczennice wykonywały świąteczne ozdoby, pudełeczka z motywem zajączka i inne kolorowe cuda:)

Uczniowie z pracami

Studium wiosennego drzewa - koło plastyczne korzysta z pięknej pogody!

Uczestniczki zajęć koła plastycznego wybrały się na świeże powietrze, aby skorzystać z uroków miękkiego popołudniowego słońca i spróbować ukazać ulotne piękno natury, malując drzewa, które rosną w pobliżu szkoły.  Było to miłą odskocznią od tradycyjnych prac wykonywanych w pracowni plastycznej i ciekawym sprawdzianem dla oka i dłoni młodych artystów:)

Nasi uczniowieNasi uczniowieNasi uczniowieNasi uczniowie

Świąteczne kartki dla potrzebujących

Koło plastyczne postanowiło wesprzeć działania szkolnej grupy wolontaryjnej i przygotowało własnoręcznie kartki bożonarodzeniowe z pięknymi życzeniami od całej społeczności naszej szkoły. Kartki te zostaną przekazane przez "Drużynę Pomocy" osobom starszym w Domu Pomocy Społecznej. Jak miło zrobić dobry uczynek i takim drobnym gestem sprawić komuś radość:)

Uczniowie przy pracy  Uczniowie przy pracy  Uczniowie przy pracy  Uczniowie przy pracy

Koło plastyczne maluje zimę na "szybach"

Na szczęście tylko na szybach papierowych okien! Korzystając z zimowej aury, uczestniczki zajęć koła plastycznego  tworzyły piękne śnieżne dekoracje zainspirowane płatkami śniegu, tworząc "Zimowe okna". Ileż radości i natchnienia plastycznego może dać odrobina śniegu:)

Prace uczniówPrace uczniówPrace uczniówPrace uczniówPrace uczniówPrace uczniówPrace uczniówPrace uczniów

Koło plastyczne znowu tworzy!

W środowe wieczory, na godzinę artystycznych przyjemności, spotykają się w sali nr 11, wszyscy chętni miłośnicy szeroko rozumianej sztuki. Zajęcia plastyczne odbywają się od pierwszej środy tego roku szkolnego i już od pierwszych spotkań działamy, wymyślamy, tworzymy, malujemy, kreujemy. Ale to jeszcze nie wszystko! Wiele przed nami: warsztatów, wytworów, plastycznych dzieł czy artystycznych rozważań. Oby moc twórcza była z nami:)

Uczniowie na zajęciach koła plastycznego Uczniowie na zajęciach koła plastycznego Uczniowie na zajęciach koła plastycznego Uczniowie na zajęciach koła plastycznego

ROK SZKOLNY 2020/2021

Koło plastyczne znów wirtualnie w Muzeum Pałacu Herbsta!

Uczestnicy koła plastycznego kolejny raz gościli wirtualnie za zajęciach pracownika Muzeum Pałacu Herbsta. Podczas spotkania online znów zwiedzaliśmy przepiękne wnętrza pałacu: salę balową, jadalnię, gabinety i mogliśmy przekonać się jakie zasady panowały podczas uroczystości rodzinnych, spotkań, obiadów i kolacji. Jak się okazało życiem XIX wiecznych dam, dżentelmenów i dzieci rządziło wiele zakazów i nakazów. Co należało zostawić w przedpokoju, jak trzeba było się witać z gośćmi, jak stać i siedzieć, o czym rozmawiać, co i jak jeść - to tylko niektóre z całego zbioru wskazówek z poradnika damy i dżentelmena. Panowie np. wchodząc na wizytę mogli zostawić parasol i płaszcz w przedpokoju, ale kapelusz musieli mieć przy sobie cały czas, jednak nie na głowie. Natomiast panie np. musiały, przez swoje obszerne stroje i ze względu na  obowiązujące zasady, zawsze siadać prosto na brzegu krzesła, trzymając ręce i nogi przy sobie. Nie było wcale tak kolorowo i wygodnie, jak mogłoby się wydawać! Dzięki spotkaniu każdy mógł się przekonać że niektóre zasady obowiązują do dziś, jednak na szczęście nasze życie dzisiaj jest zdecydowanie mniej skomplikowane.

Wirtualne spotkania ze sztuką:)

Zdalne nauczanie nie pozwala uczestnikom koła plastycznego spotykać się, jak co tydzień w sali nr 11, aby tworzyć i wspólnie się inspirować. Ale to nie oznacza, że pozostajemy bierni i nie rozwijamy się artystycznie. Wręcz przeciwnie - działamy pełną parą! Z każdego wirtualnego spotkania uczniowie wychodzą bogatsi o coś nowego i pięknego! Od prac inspirowanych jesienią i jej darami, nocnym pejzażem miasta aż po zimowe i świąteczne ozdoby tworzone z ogromną pieczołowitością.
Zachęcamy do podziwiania wykonanych prac i zainspirowania się:)

prace prace prace prace prace prace prace prace prace

Plastycznie zakręceni

Koło plastyczne prężnie działa od początku września. Spotykamy się w czwartkowe popołudnia w "artystycznym zagłębiu" czyli sali nr 11 i działamy! Rozwijamy swoje zdolności manualnie, kreatywność, poznajemy nowe techniki i rozwiązania artystyczne, nie straszne nam żadne plamy z akwareli ani pejzaż że sztafażem. Tworzymy, uczymy się i bawimy sztuką:) A to tylko ułamek naszych możliwości:)