Informacja Administratora

Na podstawie art. 13 ust. 1 i 2 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), Dz. U. UE. L. 2016.119.1 z dnia 4 maja 2016r., dalej RODO informuję:
1. dane Administratora i Inspektora Ochrony Danych znajdują się w linku „Ochrona danych osobowych”,
2. Pana/Pani dane osobowe w postaci adresu IP, są przetwarzane w celu udostępniania strony internetowej oraz wypełnienia obowiązków prawnych spoczywających na administratorze(art.6 ust.1 lit.c RODO),
3. jeżeli korzysta Pan/Pani z odnośnika na stronie będącego adresem e-mail placówki to zgadza się Pan/Pani na przetwarzanie danych w celu udzielenia odpowiedzi,
4. dane osobowe mogą być przekazywane organom państwowym, organom ochrony prawnej (Policja, Prokuratura, Sąd) lub organom samorządu terytorialnego w związku z prowadzonym postępowaniem,
5. Pana/Pani dane osobowe nie będą przekazywane do państwa trzeciego ani do organizacji międzynarodowej,
6. Pana/Pani dane osobowe będą przetwarzane wyłącznie przez okres i w zakresie niezbędnym do realizacji celu przetwarzania,
7. przysługuje Panu/Pani prawo dostępu do treści swoich danych osobowych oraz ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania lub prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania,
8. ma Pan/Pani prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych,
9. podanie przez Pana/Panią danych osobowych jest fakultatywne (dobrowolne) w celu udostępnienia strony internetowej,
10. Pana/Pani dane osobowe nie będą podlegały zautomatyzowanym procesom podejmowania decyzji przez Administratora, w tym profilowaniu.
zamknij

1999-2011

Lata 1999 - 2000

Tradycyjne świętowano Dzień Edukacji Narodowej, Ślubowanie klas I, Święto Niepodległości, Boże Narodzenie, 8 marca, Wielkanoc, Dzień Ziemi (24 kwietnia), Konstytucję 3 Maja, Dzień Matki, Dzień Dziecka.

Wrzesień ’99 – Fruit – Telle Wielki Konkurs - Sprzątanie Świata polski ‘99;

Udział uczniów kl. IV i V.

21 marca – Powitanie wiosny – Wybór najpiękniejszej „Wiosenki”.

15 kwietnia – udział w Turystycznym Marszu na Orientację „Orientuj się i licz” w Łagiewnikach. Udział uczniów kl. VI.

Maj 2000 - udział wychowanków SP 7 w akcji charytatywnej na rzecz ucznia XXV LO. Zbiórka pieniężna na leczenie chłopca. Uczniowie otrzymali podziękowania za zaangażowanie w akcję od dyrekcji liceum.

Czerwiec 2000 – pożegnanie klas ósmych, Bal Ósmoklasistów.

Lata 2000 - 2001

Tradycyjne świętowano Dzień Edukacji Narodowej, Ślubowanie klas I, Święto Niepodległości, Boże Narodzenie, 8 marca, Wielkanoc, Dzień Ziemi (24 kwietnia), Konstytucję 3 Maja, Dzień Matki, Dzień Dziecka.

14 października – udział w Turystycznym Marszu na Orientację „ Orientuj się i licz” w Łagiewnikach. Udział uczniów kl. VI.

20 października 2000 - Mistrzostwa Łodzi Szkół Podstawowych w Sztafetowych Biegach Przełajowych Dziewcząt – I miejsce Szkoła Podstawowa nr 7.

21 stycznia – szkolna biesiada w stylu retro dla Babci i Dziadka.

Z tej okazji uczniowie i nauczyciele przygotowali program artystyczny zatytułowany: „Kiedy babcia była mała”. Spotkanie zakończyło się poczęstunkiem.

24 maja – IV Międzyszkolny Turniej Wiedzy o Łodzi. Uczniowie naszej szkoły zajęli V miejsce.

5 czerwca – udział w I Ogólnopolskim Festiwalu Sztuki Małego Dziecka pod hasłem Dziecko Opowieści marzenia.

Lata 2001/2002

Tradycyjne świętowano Dzień Edukacji Narodowej, Ślubowanie klas I, Święto Niepodległości, Boże Narodzenie, 8 marca, Wielkanoc, Dzień Ziemi (24 kwietnia), Konstytucję 3 Maja, Dzień Matki, Dzień Dziecka.

20 kwietnia – udział w Turystycznym Marszu na Orientację „Orientuj się i licz” w Łagiewnikach. Uczniowie naszej szkoły zajęli III miejsce.

Maj 2002 – mistrzostwa Polski chłopców w gimnastyce sportowej. Złoty medal drużynowo zdobyli gimnastycy z UKS 7 Tęcza. W finałach indywidualnych trzy brązowe krążki zdobył Adrian Rudnicki.

17 maja – zawody w trójboju lekkoatletycznym na stadionie AZS – u. Drużyna chłopców zdobyła II miejsce w Łodzi.

Czerwiec 2002 – uroczyste pożegnanie p. Dyrektor Wiesławy Nowak.

Lata 2002/2011

Do tradycji szkolnej na stałe wpisały się: Dzień Edukacji Narodowej, Ślubowanie klas I, Święto Niepodległości, Boże Narodzenie, 8 marca, Wielkanoc, Dzień Ziemi (24 kwietnia), Konstytucję 3 Maja, Dzień Matki, Dzień Dziecka. Te uroczystości od lat są świętowane przez społeczność szkolną.

Z początkiem roku szkolnego społeczność szkolna powitała nowego Dyrektora p. Jarosława Krajewskiego, który z zaangażowaniem i nowymi pomysłami rozpoczął pracę w naszej szkole. Między innymi powstał Klub Obserwatorów Ptaków.

Po raz pierwszy zorganizowano w szkole Dzień Europejski, którego celem było i jest przybliżanie kultury i obyczajów państw Europy.

W październiku 2002 odbyła się impreza ogólnoszkolna „Dary jesieni – piękno, zdrowie i ochrona”. Treści przekazywane były w formie wierszy, piosenek i opowieści o drzewach, jesieni i jabłkach.

25 marca 2003 roku uczniowie naszej szkoły wzięli udział w II etapie Ogólnołódzkiego Konkursu Ekologicznego klas I – III „Przyjaciele przyrody”.

W marcu odbyły się także warsztaty zatytułowane „Wśród ptaków w szkole”. Uczniowie mieli okazję zapoznać się z życiem i zwyczajami ptaków.

W tym okresie odbyły się po raz pierwszy zawody o Puchar Dyrektora, w którym biorą udział uczniowie klas IV – VI. Uczestnicy rywalizują w konkursach przedmiotowych i zawodach sportowych. Na koniec zmagań zwycięskie klasy otrzymuje puchary w swoich kategoriach wiekowych.

21 maja 2003 roku odbył się I Konkurs Ornitologiczny „ Hej dzieciaki, hej młodziaki. Jakie to ptaki?”. Organizatorzy konkursu to SP 7, Łódzka Grupa OTOP – u i Klub Obserwatorów Ptaków.

Blisko 130 uczniów podstawówek i gimnazjów – miłośników ptaków - wzięło udział w zmaganiach konkursowych.

Pisali test, rozpoznawani po pięć ptasich głosów i sylwetek ptaków. W czasie przerwy najmłodsi uczniowie SP 7 zaprezentowali konkursowiczom swoje „ptasie” przedstawienie.

Wszyscy uczestnicy zostali nagrodzeni, bo to bardzo ważne, aby nie tylko zwycięzcom konkurs dobrze się kojarzył.

1 czerwca z okazji Dnia Dziecka odbył się w naszej szkole pierwszy Festyn sportowy z udziałem uczniów, nauczycieli i rodziców. Imprezę pod hasłem „Sport i zabawa” przygotowali nauczyciele wychowania fizycznego.

Uczniowie klas młodszych rywalizowali w sportowych grach i zabawach. Dziewczęta klas IV i V oraz chłopcy z klas IV grali w „dwa ognie”, chłopcy z klas V i VI rozgrywali mecze w piłkę nożną, a dziewczęta z VI klas walczyły w konkursach lekkoatletycznych.

Konkursom sportowym towarzyszyło wiele dodatkowych atrakcji: kiermasz książek, loteria fantowa (dochód przeznaczono na zakup stołu pingpongowego), kiermasz ciast przygotowanych przez rodziców.

Festyn z okazji „Dnia Dziecka” stał się tradycją szkolną i odbywa się każdego roku.

W tym roku w kalendarz imprez szkolnych wzbogacił się o nowe cykliczne imprezy: Dzień Dziecka – piknik sportowy, Konkurs Ornitologiczny „Hej dzieciaki, hej młodziaki. Jakie to ptaki?”, Dni Europejskie.

 

W roku szkolnym 2003/2004 zaczęła działać strona internetowa szkoły. Zamieszczane na niej były i są do dziś najważniejsze informacje z kalendarza szkoły, przydatne uczniom i rodzicom.

W czasie całego roku szkolnego bardzo prężnie działał Klub Obserwatorów Ptaków:

- zorganizowano kilka wycieczek ornitologicznych w październiku, listopadzie i marcu.

Szczególnie ważna była marcowa wycieczka, w czasie której przeprowadzono akcję zawieszania budek lęgowych.

Inne działania podejmowane przez członków Klub Obserwatorów Ptaków miały miejsce w grudniu w imprezy „Gwiazdka Piotrkowskiej”, jednym z punktów programu był konkurs na Najciekawszy Karmnik Dla Ptaków. III miejsce zajął uczeń naszej szkoły – Bartek Rolczak.

30 stycznia 2004 roku odbyło się w szkole wyjątkowe spotkanie miłośników literatury pod ogólnopolskim hasłem „Cała Polska czyta dzieciom”.

W baśniowej scenerii zaproszeni goście: przedstawiciele władz miasta Łodzi, przyjaciele i sponsorzy, dziennikarze, aktorzy, rodzice , a także nasi nauczyciele, czytali fragmenty utworów literackich uczniom naszej szkoły i zaproszonym dzieciom z przedszkoli.

Tego roku pojawiła się w szkole nowa impreza: „Playback show”. Zaangażowała ona całą społeczność szkolną, która z entuzjazmem uczestniczyła i kibicowała w zabawach i konkursach.

W ciągu całego dziesięciolecia odbyło się wiele konkursów przedmiotowych i sportowych. Wśród nich na uwagę zasługuję:

Mistrzostwa Łodzi w Trójboju Lekkoatletycznym – II miejsce w Łodzi;

Ogólnopolski Konkurs Matematyczno – Przyrodniczy „Parki narodowe w Polsce” - II miejsce;

Konkurs dziennikarski „Młodego reportera spojrzenie na szkołę” – I, II miejsce.

Nadal prężnie rozwija się gimnastyka sportowa, w której odnosimy wiele sukcesów. Zawodnicy startują w wielu ogólnopolskich zawodach, w których odnoszą sukcesy i zdobywają medale.

Cyklicznie odbywają się Zawody mikołajkowe w hali M.O.S.iR. – u przy ul. Karpackiej, w zawodach gimnastyki sportowej biorą udział uczniowie klas I – III naszej szkoły.

1 czerwca 2004 uczennica Pamela Pakulska w nagrodę za wspaniałe wyniki w nauce, zachowanie i sukcesy indywidualne była wraz z 15 wyróżniającymi się uczniami z różnych łódzkich szkół podstawowych na spotkaniu z Prezydentem Miasta Łodzi Panem Jerzym Kropiwnickim.

Bezpieczna droga do szkoły

W roku 2004 do kalendarza imprez szkolnych weszła nowa impreza „Chrzest pierwszaków”, w czasie której uczniowie klas pierwszych musieli wykazać się wiedzą i sprawnością fizyczną, dzięki temu zostali przyjęci do grona społeczności szkolnej.

Rokrocznie społeczność szkolna bierze udział w ogólnopolskiej akcji „Sprzątanie Świata”, która została połączona z „Dniem zielonej szkoły”. Z tej okazji uczniowie wraz z wychowawcami, prowadzili prace porządkowe na terenie zielonym szkoły. Dzieci i rodzice posadzili wiele roślin, którymi upiększyli teren przed szkołą, a także wnętrze budynku. Klasy, które uczestniczyły w akcji wzięły również udział w konkursie na „Najładniejszy ogródek szkolny”. Prace zapoczątkowane w czasie „Dnia zielonej szkoły” trwały cały rok, a nagrodą w konkursie była wycieczka do Rogowa, gdzie zwycięzcy zwiedzali Muzeum Drewna i Lasu. Impreza weszła na stałe do Kalendarza pracy szkoły.

Od roku szkolnego 2006/2007 prowadzono różnego rodzaju działania zmierzające do wszechstronnego zapewnienia bezpieczeństwa dzieciom w szkole i w najbliższym otoczeniu. Dlatego też uczniowie naszej szkoły zostali objęci programem „ Bezpiecznie na drodze i w szkole”. Objął on swym zakresem zarówno dzieci z klas I –III , jak i dzieci starsze. Działania realizowane w trakcie zajęć dydaktycznych i w ramach zajęć o charakterze profilaktycznym (spotkania ze strażnikami miejskimi , ratownikami medycznymi, przedstawicielami policji) pozwoliły dzieciom na zapoznanie się z zasadami bezpiecznego poruszania się po drogach i spędzania wolnego czasu. Ważnym elementem tych działań jest udział uczniów – z sukcesami - w konkursach związanych z tematyką bezpieczeństwa ruchu drogowego (konkurs „Bezpieczne dziecko” organizowany przez Wydział Edukacji, „Przygoda z przepisami ruchu drogowego” dla klas I- III organizowany przez ŁCDNiKP , konkursy plastyczne organizowane przez Polski Związek Motorowy dla klas starszych). Corocznie grupa uczniów klas IV i V uczestniczy w kursie przygotowującym do uzyskania karty rowerowej.

Po raz pierwszy uczniowie naszej szkoły zaprezentowali swoich pupilów na „I Wystawie psów”. Wejściówką każdej klasy na imprezę była karma dla psów, koce, zabawki lub inne rzeczy przydatne w schronisku. Gościem honorowym imprezy był właściciel przytuliska pan Jobczyk. Opowiedział, w kilku zdaniach, o swych podopiecznych. Impreza weszła na stałe do Kalendarza pracy szkoły i odbywa się w cyklu dwuletnim.

Od wielu lat uczestniczyliśmy w Łódzkim Festiwalu Bibliotek Szkolnych, w czasie którego odbywał się szereg ciekawych konkursów: czytelniczych, recytatorskich i teatralnych. Uczniowie naszej szkoły często zajmowali wysokie miejsca w rywalizacji konkursowej.

W latach 2002 – 2011 systematycznie współpracowaliśmy z Wojewódzką Biblioteką Publiczną. Braliśmy udział w organizowanych przez placówkę licznych konkursach i warsztatach.

Regularnie współpracowaliśmy z przedszkolami z naszej dzielnicy. Przedszkolaki uczestniczyły w spotkaniach organizowanych dla nich na terenie szkoły, ale również uczniowie chodzili do przedszkoli z przedstawieniami teatralnymi.

W 2006 roku, po wielu latach, wróciła dawno oczekiwana impreza „Wybory Miss Szkoły”, która weszła na stałe do kalendarza imprez szkolnych.

Od wielu lat uczestniczyliśmy - z sukcesami - w konkursie recytatorskim „Świerszczykowe wierszyki”. Nasi uczniowie zawsze uzyskiwali wysokie miejsca w zmaganiach konkursowych.

W tym okresie została zapoczątkowana bardzo owocna współpraca z polską szkoła w Ławaryszkach na Litwie. Nasi uczniowie na przełomie maja i czerwca 2007 roku odwiedzili Szkołę Polską w Ławaryszkach. Spotkali się z serdecznym przyjęciem swoich kolegów z Litwy. W czasie pobytu zwiedzili Kowno, Wilno, Druskienniki nad Niemnem oraz Troki.

Współpraca była kontynuowana w czasie wakacji 2007, kiedy nasi nauczyciele we współpracy z Łódzkim Oddziałem Stowarzyszenia „Wspólnota Polska” zorganizowali w Ławaryszkach półkolonie językowo – krajoznawcze dla dzieci z tamtejszej szkoły.

W czasie następnego roku w ramach współpracy uczniowie ze szkoły na Litwie odwiedzili naszą szkołę. W trakcie pobytu gościli w domach naszych uczniów, uczestniczyli w lekcjach i wycieczkach po Łodzi i do Torunia.

Współpraca była kontynuowana przez kilka lat i wzbogaciła uczniów naszej szkoły i litewskiej o nowe doświadczenia, wiedzę o kulturze i historii obu krajów.

Nasi uczniowie i rodzice zawsze chętnie uczestniczyli w akcjach charytatywnych organizowanych w naszej szkole na rzecz potrzebujących. W tym okresie zapoczątkowaliśmy pomoc dla Rodzinnego Domu Dziecka.

W 2008 roku rozpoczęliśmy ogólnopolski projekt „Pierwsze uczniowskie doświadczenie drogą do wiedzy”. W projekcie brali udział uczniowie z klas I – III, poprzez działania i zabawy rozwijali swoje zainteresowania oraz umiejętności. Każdy etap projektu zakończony był wspólnym spotkaniem z rodzicami, w czasie którego uczniowie prezentowali umiejętności nabyte w czasie trwania projektu.

Zmiany, które zaszły w wyglądzie i wyposażeniu szkoły na przestrzeni kilku ostatnich lat, zmieniły ją w nowoczesną, przyjazną dzieciom i innowacyjną placówkę. Działania rozpoczęto od remontów klas, pojawiły się nowe pomoce sprzyjające rozwojowi dzieci: nowoczesne gry dydaktyczne, stoły do ping ponga i trambambuli, które zmieniły i uatrakcyjniły sposób spędzania przerw przez naszych uczniów. Gruntowny remont węzłów sanitarnych przeprowadzony w 2007 roku, również wpłynął na wzrost komfortu dzieci i pracowników placówki.

Ważnym miejscem w szkole jest sala gimnastyczna, w której w 2010 roku wymieniono, m.in. : okna i instalację elektryczną, położono nowy parkiet. Zainstalowano nowe sprzęty sportowe.

Zmieniły się także zajęcia sportowe na powietrzu za sprawą nowego placu zabaw, z którego korzystają klasy młodsze. Miejsce to powstało na terenie przyszkolnym w 2010 roku.

W progi naszej szkoły wkroczyły nowoczesne technologie: tablice multimedialne i rzutniki. Lekcje z ich wykorzystaniem stały się przygodą, a nie tylko zdobywaniem wiedzy.

Ważnym akcentem kończącym dziesięciolecie były pierwsze obchody Święta Patrona Szkoły.

Rada Miejska w Łodzi uchwałą w dniu 30 grudnia 2009 roku nadała Szkole Podstawowej nr 7 imię Orląt Lwowskich.

22 listopada 2010 r. obchodziliśmy pierwszy Dzień Patrona. Na uroczystym apelu uczniowie naszej szkoły przybliżyli historię Orląt Lwowskich, które walczyły za wolność i niepodległość naszej Ojczyzny w 1918 roku. Przy ognisku zebrali się, w strojach żołnierskich, młodociani obrońcy Lwowa, którzy opowiadali o swoich przeżyciach z tamtych trudnych chwil. O tym, że we Lwowie na przełomie XIX i XX wieku większą część ludności stanowili Polacy, którzy bez żadnej pomocy „której Polska, ledwo do życia powstała, dać nie mogła”, stanęli w obronie swej Ojczyzny, swych domów, ulic, szkół, uczelni, fabryk i warsztatów. Narratorzy wzruszająco recytowali wiersze „O Antosiu Pietrykiewiczu…”, „O obronie Lwowa” i inne. Na apelu również podsumowano I Szkolny Konkurs Wiedzy o Patronie, który odbył się pod patronatem Dyrektora Szkoła.