Informacja Administratora

Na podstawie art. 13 ust. 1 i 2 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), Dz. U. UE. L. 2016.119.1 z dnia 4 maja 2016r., dalej RODO informuję:
1. dane Administratora i Inspektora Ochrony Danych znajdują się w linku „Ochrona danych osobowych”,
2. Pana/Pani dane osobowe w postaci adresu IP, są przetwarzane w celu udostępniania strony internetowej oraz wypełnienia obowiązków prawnych spoczywających na administratorze(art.6 ust.1 lit.c RODO),
3. jeżeli korzysta Pan/Pani z odnośnika na stronie będącego adresem e-mail placówki to zgadza się Pan/Pani na przetwarzanie danych w celu udzielenia odpowiedzi,
4. dane osobowe mogą być przekazywane organom państwowym, organom ochrony prawnej (Policja, Prokuratura, Sąd) lub organom samorządu terytorialnego w związku z prowadzonym postępowaniem,
5. Pana/Pani dane osobowe nie będą przekazywane do państwa trzeciego ani do organizacji międzynarodowej,
6. Pana/Pani dane osobowe będą przetwarzane wyłącznie przez okres i w zakresie niezbędnym do realizacji celu przetwarzania,
7. przysługuje Panu/Pani prawo dostępu do treści swoich danych osobowych oraz ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania lub prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania,
8. ma Pan/Pani prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych,
9. podanie przez Pana/Panią danych osobowych jest fakultatywne (dobrowolne) w celu udostępnienia strony internetowej,
10. Pana/Pani dane osobowe nie będą podlegały zautomatyzowanym procesom podejmowania decyzji przez Administratora, w tym profilowaniu.
zamknij

Wolontariat

ROK SZKOLNY 2023/2024

Zajęcia plastyczne - wolontariat TPN

W dniach 28 maja 2024 roku (wtorek) uczennice ze szkolnego koła wolontariatu z klasy 5a i 5b wraz z nauczycielem Małgorzatą Sadowską udały się ramach współpracy SP 7 z TPN w Łodzi, ul. Pabianicka 132 na zajęcia plastyczne z elementami arteterapii. Uczennice zostały wprowadzone w tematykę wykonywania wiosen...

Wielkanocna herbatka u seniorów

Jak co roku przed świętami wielkanocnymi nasi wolontariusze odwiedzili zaprzyjaźnionych Seniorów z Zakładu Opieki „Serce na dłoni”. Wcześniej Wolontariusze z klas VI i VIII przygotowali przepiękne wiosenne stroiki dla każdego podopiecznego Domu opieki. Pracy było dużo ale i zadowolenia niemało, że ...

Szkolny Dzień Wolontariatu

Dzień 8 marca 2024 w naszej szkole, był wyjątkowo radosny. Oprócz świętowania Dnia Kobiet w kwietnej oprawie, obchodziliśmy Szkolny Dzień Wolontariatu zabarwiony w czerwień, kolor miłości. Miłości, którą wolontariusze ze SKW „Drużyna Pomocy” okazują na co dzień wszystkim potrzebującym. W tym z...

Dzień Babci i Dziadka

We wtorek 23 stycznia nasi mali wolontariusze - uczniowie klasy IIIa z p. E. Mańko i p. L. Fidos udali się do zaprzyjaźnionych Seniorów z Zakładu Pielęgnacyjno – Opiekuńczego „Serce na Dłoni” z okazji Dnia Babci i Dziadka. Uczniowie pod kierunkiem p. Emili Mańko przygotowali muzyczny program ar...

Kolędujemy...!

Kolędnicy i wspólne śpiewanie kolęd po domach w okresie Bożego Narodzenia to staropolski zwyczaj, popularny jeszcze w XX w na wsi polskiej, teraz jednak zapomniany. Nasi wolontariusze postanowili zwyczaj wspólnego śpiewania kolęd odnowić. 16 styczna 2024 (wtorek) wybrali się do zaprzyjaźnionych Senior&o...

ROK SZKOLNY 2022/2023

SZKOŁA SZKOLE - Podsumowanie akcji.

W czerwcu Szkolne Koło Wolontariatu „Drużyna Pomocy” zakończyło planowe działania w ramach projektu Caritas „Szkoła Szkole”. W ramach tej akcji podjęto kilka działań zmierzających do uzyskania środków pieniężnych na pomoc szkołom w Syrii:

 • W marcu zorganizowano Kiermasz świątecznych stroików, wykonanych sprawnymi rączkami utalentowanych wolontariuszy. Zgromadzone środki wpłacono na konto Caritasu.
 • W ramach współpracy wolontariatu i Zespołu Szkoły Włączającej, uczniowie klasy VIIC zgromadzili fundusze, które przekazali na akcję Szkoła Szkole, przeprowadzając Loterię Fantową wśród uczniów.
 • SKW przekazało też część swoich środków zgromadzonych w poprzednich latach przez SKC.
 • W czerwcu SKW zorganizowało „Kiermasz rękodzieła uczniowskiego i nie tylko…”. W podjętym działaniu pomagali też chętnie i z wielkim zapałem rodzice. Tu też zgromadzone fundusze przekazano na konto Caritas.

W czasie trwania w/w działań wolontariusze wykazali się dużym zaangażowaniem, kreatywnością i pracowitością. Utrwalili i rozwinęli umiejętności pracy zespołowej. Kolejny raz okazało się, że pomaganie jest fajne i daje dużo zadowolenia budując wspólnotę.

Uczennice podczas kiermaszu Plakat akcji Uczennice podczas kiermaszu Plakat akcji


Kiermasz rękodzieła uczniowskiego i nie tylko…

W dniu 01.06.2023 Szkolne Koło Wolontariatu „Drużyna Pomocy”, kończąc tegoroczne działania w ramach projektu Caritas „Szkoła szkole”, zorganizowało w czasie Szkolnego Dnia Sportu „Kiermasz Rękodzieła Uczniowskiego i nie tylko…" . Głównymi wykonawcami rękodzieła byli uzdolnieni i pracowici uczniowie z klasy VI a, VI b i VI c. Do grona twórców dołączyli również rodzice i nauczyciele.

Zebrane środki pieniężne zostaną przekazane do Caritas w ramach pomocy szkołom w Syrii i na inne cele charytatywne wybrane przez wolontariuszy.

Uczennice przy stole z rękodziełami       


Program „Szkoła szkole”

31.03.2023 zakończyliśmy pierwszy etap działań SKW w ramach Programu Caritas „Szkoła szkole”. Nasze działania skupiły się wokół inicjatyw, które pozwoliły zgromadzić fundusze na pomoc naszym kolegom w Syrii. 

Pierwszym elementem pomocy było przekazanie funduszy zgromadzonych przez Szkolne Koło Caritas. Wolontariusze postanowili przekazać część środków zebranych w poprzednich latach, kolegom   z Syrii. 

Drugim i bardzo istotnym elementem była współpraca Szkolnego Wolontariatu w ramach Szkoły Włączającej. W czasie Tygodnia Szkoły Włączającej uczniowie i jednocześnie wolontariusze podjęli różnorodne działania (kiermasz słodkości, loteria fantowa), w trakcie których zgromadzili znaczną kwotę i przekazali ją na pomoc szkołom w Syrii w ramach w/w programu.

Trzeci element to Kiermasz Świąteczny zorganizowany przez Szkolne Koło Wolontariatu „Drużyna Pomocy”. Wolontariusze wykonali stroiki wielkanocne i rozprowadzili je wśród nauczycieli, rodziców i uczniów. Zgromadzone fundusze przekazano na Program Caritas „Szkoła szkole”.

W piątek 31.03.2023 wolontariusze SKW wraz z opiekunem p. L. Fidos dokonali pierwszych wpłat na rzecz kolegów z Syrii w ramach Programu Caritas „Szkoła szkole”.

Następny etap działań przed nami. Trwają przygotowania do Kiermaszu Rękodzieła Uczniowskiego, który odbędzie się 1 czerwca na szkolnym festynie z okazji Dnia Dziecka. Już teraz wszystkich zainteresowanych zapraszamy a będzie z czego wybierać, bo mamy wśród nas wielu zdolnych artystów.


 

Wielkanocna herbatka u Seniora

29 marca w ramach wolontariatu pod opieką p. Beaty Draczko, odwiedziliśmy naszych zaprzyjaźnionych seniorów z Zakładu Pielęgnacyjno - Opiekuńczego „Serce na dłoni” w Łodzi. Bardzo miło spędziliśmy wspólnie czas. Przynieśliśmy słodkie co nieco, pyszne ciasta, malinowe herbatki. Nie zapomnieliśmy o świątecznych życzeniach dla wszystkich. Każdy podopieczny otrzymał piękną samodzielnie wykonaną kartkę z życzeniami. Życzyliśmy szczęścia i radości z okazji nadchodzących świąt, ale przede wszystkim dużo zdrowia. Wspólny czas upłynął nam nie tylko na rozmowach, ale także na wspólnym śpiewaniu piosenek, które każdy z nas zna. Czy młodszy, czy starszy wszyscy znają piosenki o stokrotce czy jagódkach.
Wolontariat jest satysfakcjonujący i daje możliwość nawiązania nowych znajomości i poznania nowych ludzi. Pozwala także na zdobycie cennych umiejętności, takich jak: empatia i zrozumienie, które jest tak potrzebne w codziennym życiu.

Kartki wielkanocne Pensjonariuszki przy stole


Kiermasz świąteczny „Szkoła Szkole”

W dniu 28 marca 2023 Szkolne Koło Wolontariatu „Drużyna Pomocy” zorganizowała Kiermasz, na którym sprzedawano świąteczne stroiki wykonane przez wolontariuszy i opiekuna wolontariatu metodą quillingu. Rękodzieło cieszyło się uznaniem wśród nauczycieli, rodziców i uczniów. Zebrane fundusze zostaną przeznaczone na pomoc szkołom w Syrii dotkniętych kryzysem humanitarnym i skutkami wojny, w ramach Programu Caritas „Szkoła Szkole”.

Uczniowie na kiermaszu  Uczennice na kiermaszu 

 


Program "Szkoła szkole”

Nasza szkoła dołączyła do programu "Szkoła szkole”, który jest odpowiedzią Caritas Polska na dramatyczną sytuację humanitarną w Syrii. Celem programu jest zebranie funduszy w polskich szkołach na odbudowę i remont szkół w Syrii, które ucierpiały w wyniku konfliktu zbrojnego. Zwraca on uwagę uczniów polskich szkół na tragedie wynikające z wojen i kryzysów humanitarnych na świecie, a także umożliwia budowę postawy odpowiedzialności i zaangażowania społecznego już od najmłodszych lat. Projekt uświadamia, że efektywna pomoc udzielana na miejscu sprawia, iż poszkodowani nie muszą opuszczać swoich rodzin, domów, swojej ojczyzny w poszukiwaniu lepszych warunków życia.

Nasze działania:

 • sprzedaż wielkanocnych stroików wykonanych metodą quillingu przez wolontariuszy SKW Drużyna pomocy"
 • loteria fantowa prowadzona przez wolontariuszy
 • kiermasz rękodzieła wolontariuszy z okazji Dnia Dziecka

Zapraszamy do współpracy!

Plakat programu

 


UPOMINKI NA ŚWIĘTA

Tradycją naszego SKW „Drużyna pomocy” stało się obdarowywanie na święta upominkami zrobionymi własnoręcznie przez wolontariuszy, podopiecznych z Zakładu Pielęgnacyjno- opiekuńczego „Serce na dłoni” przy ul. Eugeniusza. W tym roku również do rąk zaprzyjaźnionych seniorów powędrowały prezenty. Były to choinki wykonane ze starych podręczników wycofanych z obiegu (koło religijne z panią A. Zalewską) i pięknie ozdobione przez pracowite ręce naszych wolontariuszy. Do choinek dołączyliśmy również kartki świąteczne z życzeniami od SKW i całej społeczności szkolnej. Jak zwykle było dużo uśmiechu, zachwytu nad rękodziełem uczniowskim i słów wdzięczności. Mamy nadzieję, że choinki przyozdobią pokoje seniorów i będą miłym akcentem świątecznym.

Choinki dla seniorów Uczniowie z choinkami dla seniorów Choinki dla seniorów Seniorka przy prezentach Choinki dla seniorów Seniorzy


Świątecznie na Bednarskiej

14 grudnia 2022 roku, w ramach współpracy SKW „Drużyna Pomocy” z Miejskim Przedsiębiorstwem Oczyszczania w Łodzi, za sprawą pomysłodawczyni pani Izabelli Giejby (mamy jednej z wolontariuszek), mieliśmy okazję poznać seniorów z Domu Dziennego Pobytu dla seniorów Bednarska, który mieści się w dawnym Domu Międzypokoleniowym Bednarska.

Wolontariusze wzięli udział w spotkaniu świątecznym wspólnie z przedstawicielami MPO. Uczniowie przygotowali dekoracje choinkowe, którymi wspólnie z seniorami przyozdobili drzewko. Obdarowali również wszystkich choinkami wykonanymi własnoręcznie z ekologicznych materiałów. Choinki cieszyły się dużym uznaniem obdarowanych i budziły ogólny podziw i zachwyt.

Po zakończeniu prac dekoracyjnych przy świątecznym drzewku, wszyscy zasiedli do stołu suto zastawionego ciastem, słodkościami różnego rodzaju i ciepłą herbatą (a dzień był bardzo mroźny, choć uroczo słoneczny). Wtedy to rozpoczęły się międzypokoleniowe rozmowy, wymiana doświadczeń (z obu stron) i opowieści z przeszłości. Było dużo radości      i śmiechu. Tak zaczęły nawiązywać się nieśmiało nowe znajomości. Obiecaliśmy, że jeszcze się spotkamy, aby wzajemnie ubogacać się swoimi umiejętnościami i obecnością. Spotkanie zakończyło się ogólnymi życzeniami świątecznymi.

Mamy nadzieję, że gdy przyjdzie wiosna uda się nam zrealizować obietnice i odwiedzimy jeszcze DDP na Bednarskiej.

                 


Miarą twojego człowieczeństwa jest wielkość twojej troski o drugiego człowieka”.

Ks. M. Maliński

5 GRUDNIA  MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ WOLONTARIUSZA

Mówiąc wolontariat, myślimy – rozmowa, odwaga, dorosłość, odpowiedzialność, praca zespołowa, wspólnota, dobroć, empatia, misja, pomoc, wrażliwość, wyrozumiałość, wsparcie, uczynność, bezinteresowność, radość, uśmiech – za to wszystko z okazji Międzynarodowego Dnia Wolontariusza dziękujemy wszystkim wolontariuszom zaangażowanym w działalność szkolnego wolontariatu i życzymy sukcesów i satysfakcji z podejmowanych działań.

Rada Pedagogiczna i Opiekun SKW

Z okazji Międzynarodowego Dnia Wolontariatu na terenie szkoły przeprowadzono akcję informacyjną. Zapoznano ze źródłami tego święta, przypomniano historię i działalność największych organizacji charytatywnych w Polsce: Caritas i PCK. Zapoznano uczniów z wypowiedziami sławnych ludzi o idei wolontariatu i pomocy innym. A na drzwiach klasowych rozwieszono plakaty z podziękowaniami i życzeniami dla wszystkich naszych wolontariuszy.

WolontariuszeZnaczek wolontariuszaWolontariuszeDekoracja na drzwiachWolontariuszeTablice z dakoracjamiTablice z dekoracjamiTablice z dekoracjamiTablica z dekoracjami


Jeszcze listopadowa herbatka u seniora

28 listopada 2022, jako przedstawiciele Szkolnego Koła Wolontariatu „Drużyna pomocy”, w towarzystwie p. Draczko i p. Fidos wybraliśmy się na kolejne spotkanie z zaprzyjaźnionymi seniorami z Zakładu Opiekuńczo-Pielęgnacyjnego „Serce na dłoni” przy ulicy Eugeniusza.

Jak zwykle zaopatrzyliśmy się w herbatki oraz ciasta i ciasteczka własnego wypieku. Seniorzy byli przygotowani i z niecierpliwością na nas czekali – a była godzina mocno popołudniowa i robiło się ciemno. Mimo późnej pory przyjęto nas z wielką radością i rozrzewnieniem. Było wiele miłych rozmów, wspomnień, zwierzeń, żartów a nawet - jak zwykle zresztą- były śpiewy inicjowane przez Panią Janeczkę, która z młodzieńczą lubością zaśpiewała, „… chłopak z gitarą byłby dla mnie parą…” a w oku łezka…u wszystkich bez wyjątku...

Umówiliśmy się na kolejną herbatkę, tym razem w styczniu 2023 ze wspólnym śpiewaniem kolęd.

Ps. Liczymy na to, że może jakiś chłopak z gitarą do nas dołączy….

Uczniowie z nauczycielem przed Zakładem Opiekuńczo-PielęgnacyjnymUczniowie przygotowują poczęstunekUczeń rozmawia z senioramiUczniowie z senioramiUczniowie z senioramiUczniowie z senioramiUczniowie z seniorami


Jesienna wizyta w Domu Opieki "Serce na Dłoni”

25 października , w piękny, słoneczny, jesienny dzień, uczniowie klasy 6a działający w Szkolnym Kole Wolontariatu poszli z wychowawczynią p. Agnieszką Desput z wizyta do Domu Opieki "Serce na Dłoni”. Wolontariusze zaopatrzeni w herbatę i jesienne ciasta własnego wypieku pogawędzili z mieszkańcami domu i zapewnili, że wkrótce powtórzą miłe spotkanie.

Dom OpiekiDom Opieki


Szkolny Dzień Wolontariatu

We wtorek 11 października 2022 r. Szkolne Koło Wolontariatu „Drużyna Pomocy” zorganizowało Szkolny Dzień Wolontariatu. Było to święto wolontariuszy naszej szkoły. Tego dnia przywdzieli oni ubrania w kolorze czerwonym. Kolor ten symbolizuje miłość i ofiarną pomoc innym. Był to dzień pełen radości i zadowolenia z świadczenia bezinteresownej pomocy, tym którzy są w potrzebie.

Obchody Dnia Wolontariatu rozpoczęły się przygotowaniem tablic informacyjnych o działalności SKW „Drużyna Pomocy”. Zwrócono szczególną uwagę na akcje podejmowane przez Koło: pracę wolontariuszy w świetlicy szkolnej, pomoc w klasach I-III, współpracę z pobliskimi przedszkolami, akcje podejmowane w ramach PCK oraz działania na rzecz seniorów z zaprzyjaźnionego Zakładu Opieki „Serce na dłoni”.

Wolontariusze przygotowali liczne hasła zachęcające do pracy w wolontariacie i sławiące cechy dobrego wolontariusza. 

Na długich przerwach wolontariusze z kl. VII a i c przeprowadzili quiz wiedzy o wolontariacie dla całej społeczności szkolnej.  Uczniowie ochoczo brali w nim udział. Z zapałem podchodzili do konkurencji, gdyż nagrody były prawdziwie słodkie. A wolontariusze chętnie opowiadali o swoich działaniach w ramach SKW i samej idei wolontariatu.

Należy nadmienić, że nauczyciele również nie stronili od trudnych pytań i chętnie uczestniczyli w quizie, a ze słodkich nagród cieszyli się na równi z uczniami.

Mamy nadzieję, że obchody Szkolnego Dnia Wolontariatu zaobfitują nowymi wolontariuszami chętnymi do pracy na rzecz innych.

WolontariuszeWolontariuszeZnaczek wolontariuszaWolontariuszeTabliceWolontariuszeWolontariuszeDekoracjeDekoracjeWolontariuszeWolontariuszeWolontariusze

ROK SZKOLNY 2021/2022

Gorączka złota PCK

Od 1 marca nasza szkoła już po raz kolejny zgłosiła swój udział w ogólnopolskiej kampanii Gorączka złota PCK.  Jest to już 21 edycja tej akcji.

Gorączka Złota PCK polega na zbiórce „złotych” monet o nominałach 1, 2 i 5 groszowych.

Kwota zebrana podczas akcji dofinansowuje wsparcie dzieci i młodzieży, w tym między innymi:

 • pozyskanie funduszy na wsparcie edukacyjne,
 • pozyskanie funduszy na wypoczynek;
 • pozyskanie funduszy na dofinansowanie ciepłych posiłków;
 • uaktywnienie i uwrażliwienie społeczeństwa na krzywdę drugiego człowieka;
 • promocja idei wolontariatu wśród mieszkańców.

Uczniowie naszej szkoły  jak zwykle okazali wielkie serce i z dużym zaangażowaniem zbierali monety. Zebraliśmy 71,12kg groszówek, które 31 maja zostały odwiezione do siedziby Łódzkiego Oddziału PCK.

Oto zwycięscy – w kategorii klasy I – III.

 • I miejsce –  klasa IB
 • II miejsce -  klasa ID
 • III miejsce – klasa IA

Indywidualnie:

 • I miejsce – Robert Jaruga – 8a
 • II miejsce – Marta Malinowska – 5b
 • III miejsce – Julia Nowak – 5a

Dziękuję wszystkim uczniom za udział w tam szczytnej akcji. Zapraszam do zbiorki monet w kolejnym roku szkolnym.

Podziękowanie


Szkolny Dzień Wolontariatu

W piątek 6 maja 2022 r. Szkolne Koło Wolontariatu „Drużyna Pomocy” i społeczność szkolna obchodziły święto wolontariusza. Święto młodości, radości i zadowolenia z bezinteresownej pomocy, tym którzy są w potrzebie.

Obchody Dnia Wolontariatu rozpoczęły się już 5 maja przygotowaniem tablic informacyjnych o organizacjach i fundacjach charytatywnych działających w kraju. Najważniejsze jednak były informacje o działaniach Szkolnego Koła Wolontariatu „Drużyna Pomocy”. Ujęto w nich akcje podejmowane przez Koło, pracę wolontariuszy w świetlicy szkolnej, pomoc w klasach I-III, współpracę z pobliskimi przedszkolami, akcje podejmowane w ramach PCK oraz działania na rzecz seniorów z zaprzyjaźnionego Zakładu Opieki „Serce na dłoni”.

Wolontariusze przygotowali liczne hasła zachęcające do pracy w wolontariacie i sławiące cechy dobrego wolontariusza. Wszystkie zostały wydrukowane na kolorowych kartach, którymi przyozdobiono ściany szkolnych korytarzy i drzwi sal lekcyjnych. Szkoła mieniła się różnorodnością barw tak jak liczne pomysły i działania wolontariuszy.

W piątek od rana w szkole pojawiali się członkowie SKW w czerwonych strojach z napisem „Jestem wolontariuszem”. Mogli w ten sposób zobaczyć ilu ich jest i jednocześnie pokazać się innym. Mając Karty Wolontariusza mogli liczyć na przychylne spojrzenie na nich nauczycieli i pewną ulgę w odpytywaniu.

Na długich przerwach wolontariusze z kl. VII d i VIII c przeprowadzili quiz wiedzy o wolontariacie dla klas IV -VIII. Uczniowie ochoczo brali w nim udział. Z zapałem podchodzili do konkurencji, gdyż nagrody były prawdziwie słodkie.

Należy nadmienić, że nauczyciele również nie stronili od trudnych pytań i chętnie uczestniczyli w quizie, a ze słodkich nagród cieszyli się na równi z uczniami.

Przygotowano również quiz dla klas I – III. Tym zajęli się wolontariusze z klasy VIII d. Przerwy ze starszymi kolegami, pytaniami o wolontariat i słodkie nagrody spotkały się z wielkim uznaniem maluchów, którzy na swoją kolej czekali parę minut.

Cały dzień świętowano na czerwono. Najbardziej czerwone okazały się klasy VII d, VI c, VII a, VII b, VI a. Z radością opowiadano o pracach SKW, o planach na przyszły rok szkolny i zapraszano uczniów do współpracy. Okazało się, że SKW jest zgraną drużyną do radosnego świętowania jak i wspólnego działania.

 

Tablicadekoacjewolontariuszequiz

wolontariuszequizwolontariuszewolontariusze

quizwolontariuszequizuczniowie

wolontariuszequizquizquiz

wolontariuszequizquizwolontariusze

dekoracjadekotacjawolontariuszequiz

quizwolontariuszedekoracjeWielkanocna wizyta w Zakładzie Opieki „Serce na dłoni”

Jak co roku wolontariusze ze SK „ Drużyna pomocy” pamiętali o zaprzyjaźnionych seniorach z Zakładu Opiekuńczo – Pielęgnacyjnego „ Serce na dłoni”. Tym razem też przygotowali upominki na święta. Wykonali przepiękne karty świąteczne opatrzone serdecznymi i gorącymi życzeniami, przygotowali świąteczne wypieki: baby i ciasta aby seniorom było słodko i przyjemnie, wolontariusze z kasy IV a pod opieką p. H. Kobus zebrali i podarowali seniorom herbatki różnego rodzaju, a nasz zdolny wolontariusz z klasy VI c K. Pietrzak wydrukował jajka ozdobne w 3D. Jak zwykle było dużo radości i słów wdzięczności. Wolontariusze złożyli życzenia świąteczne seniorom i pracownikom  ośrodka w imieniu całej społeczności szkolnej.

UpominkiUpominkiUpominkiUpominki 

UpominkiUpominkiUpominki

 Na pomoc Ukrainie

Pomoc Urainie

W dniu 12.03.2022 uczniowie naszej szkoły jak zawsze odpowiedzieli na apel pomocy. Tym razem jako wolontariusze wspieraliśmy akcję zbiórki żywności, artykułów higienicznych i pieniędzy do puszek na terenie marketu M1  AUCHAN przy ulicy Brzezińskiej 27 .  Zebrane dary zostaną przekazane na wsparcie mieszkańców Ukrainy objętych wojną .

Organizatorem zbiórki był Łódzki Oddział PCK z którym współpracujemy bardzo aktywnie od kilku lat.

W zbiórce brało udział 33 uczniów z klasy 7c,7d, 8b i 8c , którzy  w godzinach 10-18 pod czujnym okiem i opieką  naszych nauczycieli p. Magdaleny Adamczyk, p. Doroty Kuzalskiej, p. Beaty Draczko, p. Małgorzaty Papugi i p. Magdaleny Owczarek – Raszewskiej  zbierali dary.

Dziękuję  bardzo  wszystkim woluntariuszom i  nauczycielom za poświęcony swój wolny czas i wsparcie.

Magdalena Owczarek - Raszewska

ZbiórkaZbiórkaZbiórkaZbiórkaZbiórka

 Kwiaty dla seniora na Dzień Kobiet

Nasi kochani wolontariusze jak zwykle pamiętali o starszych paniach z Zakładu Opiekuńczo – Pielęgnacyjnego na Dzień Kobiet wykonali piękne kwiaty. Kwiaty jeszcze z kolorowej bibuły (bo do wiosny trochę  czasu)  wykonano na zajęciach TUSu  pod opieką p. K. Sejdy. Zostały wręczone na ręce pracowników Zakładu „Serce na dłoni”, bo jeszcze nie możemy osobiście odwiedzać naszych przyjaciół. Ale mamy nadzieję, że czas pandemii dobiega końca.

Wszystkim naszym Paniom życzymy zdrowia i kolorowych słonecznych dni.

Uczniowie z kwiatami Przekazane kwiaty

 Jubileusz 100-lecia Ruchu Młodzieżowego PCK

W piątek 4 lutego 2022 roku w auli Centrum Kliniczno-Dydaktycznego Uniwersytetu Medycznego w Łodzi odbyło się spotkanie z opiekunami szkolnych kół PCK oraz wolontariuszami. Było ono poświęcone jubileuszowi 100-lecia Ruchu Młodzieżowego PCK. Była to doskonała okazja do podziękowania opiekunkom i opiekunom szkolnych kół PCK za ich pracę na rzecz rozwoju wolontariatu szkolnego oraz organizacji akcji PCK na terenie swoich placówek. Pani Jolanta Chełmińska, prezes Łódzkiego Oddziału Okręgowego PCK podziękowała wszystkim osobom zaangażowanym w rozwój wolontariatu i działalności PCK za ich codzienną pracę, która w czasie pandemii musiała zostać przeorganizowana. Pani Prezes podziękowała również, że mimo pracy zdalnej, szkolne koła PCK nadal pracują i aktywizują młodzież do działania. W tej uroczystości brał udział także  opiekun naszego szkolnego koła PCK p. Magdalena Owczarek – Raszewska, która odebrała dyplom dla szkoły oraz podziękowanie za działalność szkolnego koła PCK na terenie naszej szkoły.

Dziękuję wszystkich wolontariuszom naszej szkoły za współpracę i  zaangażowanie we wszystkie akcje  organizowane na terenie szkoły.

Magdalena Owczarek - Raszewska

Podziękowania opiekunom PCKPodziękowania opiekunom PCKDyplom

  

Świąteczne kartki dla potrzebujących

Koło plastyczne postanowiło wesprzeć działania szkolnej grupy wolontaryjnej i przygotowało własnoręcznie kartki bożonarodzeniowe z pięknymi życzeniami od całej społeczności naszej szkoły. Kartki te zostaną przekazane przez "Drużynę Pomocy" osobom starszym w Domu Pomocy Społecznej. Jak miło zrobić dobry uczynek i takim drobnym gestem sprawić komuś radość:)

Z. Stefańska

Uczniowie przy pracyUczniowie przy pracyUczniowie przy pracyUczniowie przy pracy

 Współpraca, współpraca to podstawa… 

 

Dzieci z Kola Religijnego z klasy III A i IV C pod opieką p. Aliny Zalewskiej, ze starych podręczników wycofanych z programu nauczania, wykonały przepiękne choinki, aby je ofiarować przyjaciołom na święta. 

Wolontariusze ze Szkolnego Kola wolontariatu „Drużyna Pomocy” pięknie je zapakowali, ozdobili i dołączając własnoręczni wykonane karty z życzeniami na święta, podarowali zaprzyjaźnionym seniorom z Zakładu Opiekuńczo – Leczniczego „Serce na dłoni”. Pomysłodawczynią tego projektu była p. K. Sejda przewodnicząca Zespołu Szkoły Włączającej w ramach współpracy ze Szkolnym Wolontariatem. I tak wspólnymi siłami, kolejny raz za sprawą uczniów naszej szkoły seniorzy cieszyli się świątecznymi upominkami.  

Ps. Nasze choinki trafiły również do: Fundacji Autism TEAM w Łodzi i do zespołu Szkół dla słabowidzących i Niewidomych. 

L. Fidos

Prezenty Pensjonariuszka Dom Seriora Prezenty Prezenty ŚWIĄTECZNE KARTKI DLA SENIORÓW

 

Członkowie Szkolnego Kola Wolontariatu „Drużyna Pomocy” z klas VI A i VI C przez cały listopad i początek grudnia, z wielkim zapałem pracowali nad wykonaniem świątecznych kartek dla podopiecznych z Domu Seniora w Łodzi przy ul. Uniejowskiej 8 oraz z Zakładu Opiekuńczo – Leczniczego w Konstantynowie Łódzkim.  

 Kartki zostały przekazane za pośrednictwem pani Agnieszki Pietrzak pracownika firmy Bluerank sp. z o.o., która zaprosiła Szkolne Koło Wolontariatu do pięknej współpracy na rzecz innych. 

L. Fidos

Przygotowywanie kartek świątecznych Przygotowywanie kartek świątecznych Przygotowywanie kartek świątecznych

 Kartki świąteczne Kartki świąteczne Podziękowania PodziękowaniaJESIENNA HERBATKA U SENIORÓW

 

Z okazji pięknej jesieni w środę 20 października, wybraliśmy się na herbatkę i pogaduszki do zaprzyjaźnionego Domu Opieki dla seniorów.

Przygotowaliśmy kosz bukiecików z jesiennych kwiatów.  Zabraliśmy ze sobą worek łakoci, czyli przepyszne ciasta upieczone przy pomocy naszych kochanych mam. Serniki, murzynki, pączusie, babeczki, oj było co nieść i co zjeść, do tego dołożyliśmy owocowe herbatki. Tak zaopatrzeni ruszyliśmy do Zakładu Opieki dla Seniorów „Serce na dłoni„  przy ulicy Eugeniusza 1.

Przywitały nas uśmiechnięte buzie starszych pań - mieszkanek ośrodka, które już na nas czekały.

Kwiaty wręczone przez nas uradowały nasze seniorki a jeszcze bardziej serdeczne rozmowy, przepyszne ciasto i wspólnie wypita herbata.

Rozmowom i opowieściom, a nawet śpiewom nie było końca. Mimo pewnej wstępnej nieśmiałości naszych wolontariuszy, szybko bariery zostały przełamane a czas płyną nam szybko i przyjemnie.

Zapoznaliśmy się z podopiecznymi ośrodka i z warunkami ich życia.  Odwiedziliśmy wszystkich seniorów nawet tych, którzy nie mogli o własnych siłach przyjść do świetlicy na spotkanie z nami, każdy otrzymał bukiet jesiennych kwiatów i pyszne wypieki.  

Na pożegnanie było wiele miłych słów, łez wzruszenia i zapewnień, że takich spotkań będzie więcej. Mamy tylko nadzieję, że nic nie pokrzyżuje naszych planów i będziemy mogli spotykać się częściej.

Wolontariusze ze SKW „Drużyna pomocy”  Opieka: L. Fidos

 

Kosz Wolontariusze Wolontariusze i seniorzy Wolontariusze i seniorzy Seniorzy Wolontariusze i seniorzy Wolontariusze i seniorzy Wolontariusze i seniorzy Seniorzy i wolontariusze Wolontariusze i seniorzy Wolontariusze i seniorzy Wolontariusze i seniorzy

  
JUŻ DZIAŁAMY, JUŻ POMAGAMY

 

Wrzesień to czas podejmowania nowych działań. Wolontariat również wznowił i odświeżył swoje inicjatywy.

Nasze szeregi zasili nowi wolontariusze z klas VII i VI.

Jest nas coraz więcej.

wolontariusze wolontariusze wolontariusze

Spotykamy się w piątki o godzinie 12:50- 13:35 - klasy VI, na godzinę 15:40-16:25 zapraszamy klasy VII.

Spotkania to czas zdobywania wiedzy, dzielenia się umiejętnościami, talentami. To moc różnorodnych pomysłów jak można działać, aby lepiej pomagać, to też czas wspólnej pracy, ale też czas budowania naszych relacji i dobrych przyjaźni.

Działamy tam, gdzie jest to możliwe. Kontynuujemy projekty na rzecz środowiska szkolnego. 

W świetlicy wznowiliśmy akcje „Starszy kolega moim przyjacielem”.

W klasach I-III współpracujemy z Wychowawcami i służymy pomocą w czasie lekcji.

Nasze działania nie ograniczają się tylko do szkoły. Działamy również na zewnątrz.

Po czasie pandemii, gdzie w większości działania wolontaryjne musiały być zawieszone, wznowiliśmy współpracę z zaprzyjaźnionymi placówkami: Miejskim Przedszkolem 122,106 i 36. Tam nasi wolontariusze w większości będą pełnić wolontariat indywidualny, ale nie tylko, zapraszamy również całe klasy do realizacji projektów wolontaryjnych.

Wznowiliśmy współpracę z Zakładem Opiekuńczo- Pielęgnacyjnym „Serce na dłoni”. Będziemy nadal działać na rzecz naszych Seniorów z myślą o ich uśmiechu i chwilach radości, które są owocem spotkań i wspólnych rozmów.

Nadal współpracujemy z PCK i Caritas. Chętnie bierzemy udział w akcjach proponowanych przez te Organizacje.

Wszystkich chętnych zapraszamy do działania, bo POMAGANIE JEST FAJNE!!!

 

ROK SZKOLNY 2020/2021

 
23 kwietnia 2021 obchodziliśmy Szkolny Dzień Wolontariatu, oczywiście w warunkach nauki zdalnej.

Na tą okazję przygotowano specjalną prezentację, z którą uczniowie klas IV-VIII zapoznali się na godzinach wychowawczych. Promowano w niej idee wolontariatu jak i przedstawiono dotychczasową działalność Szkolnego Koła Wolontariatu „Drużyna Pomocy”, zachęcając jednocześnie uczniów do podjęcia bezinteresownej pracy na rzecz potrzebujących.

Ogłoszono też konkurs o tematyce wolontaryjnej. Uczniowie mieli wykonać plakat promujący idee wolontariatu.

Mamy nadzieję, że w przyszłym roku szkolnym z wielkim zapałem i otwartością młodzieńczych serc wszyscy chętni podejmą pracę wolontaryjną w normalnych warunkach. 

Działania charytatywne klasy 5c

Czas świąteczny to czas dzielenia się z innymi. Uczniowie z rodzicami i wychowawcą klasy 5 c postanowili wspomóc dwie organizacje swoimi darami. Dla Domu Dziecka „Schronienie – Zbocze” w Łodzi na ulicy Zbocze 2 już po raz drugi zebrali słodycze i środki czystościowe. Słodycze przekazane w Wielki Piątek osłodziły dzieciom czas wielkanocny.

 

Podziękowania Podarunki 

 

 

Dla kocich pupili pensjonariuszy Schroniska dla bezdomnych mężczyzn przy ulicy Nowe Sady, uczniowie przynieśli karmę suchą i mokrą. Mieszkańcy Domu św. Alberta bardzo ucieszyli się zapasami dla swoich podopiecznych.

 

Podarunki

 

K. SejdaWielkanocna Akcja Wolontariatu

Wolontariusze SKW „Drużyna Pomocy” jak zwykle stanęli na wysokości zadania, mimo pandemii i nowych obostrzeń znaleźli sposób, aby sprawić wiele radości zaprzyjaźnionym Seniorom mieszkającym w Zakładzie Opiekuńczo – Pielęgnacyjnym „Serce na dłoni” w Łodzi przy ul. Eugeniusza. Poświęcając swój wolny czas i odchodząc od komputera, wykonali własnoręcznie ozdoby świąteczne na Wielkanoc, aby tym samym rozweselić obdarowanych. Znaleźli się też tacy, którzy zadbali o podniebienie seniorów i samodzielnie wypiekli świąteczne ciasteczka.  Mamy w gronie naszych wolontariuszy wielkie i różnorodne talenty.

Seniorzy

Wszystkie prace wolontariuszy (w środę 31.03.2021) zostały dostarczone pod wskazany adres.

W imieniu podopiecznych dary przyjęła, jak zwykle radosna, Pani Jadwiga (107 l) najstarsza pensjonariuszka. Wszyscy, którzy odwiedzali ośrodek Panią Jadzię znają jest pełna radości i optymizmu, zawsze uśmiechnięta i chętna do rozmowy. Nasi zaprzyjaźnieni seniorzy już przyjęli szczepionki, być może w niedługim czasie pojawi się możliwość odwiedzin. Wszyscy tęsknimy za wspólnymi rozmowami i spotkaniami.

Z okazji Świąt Wielkanocnych złożyliśmy życzenia, zdrowia i błogosławieństwa od Zmartwychwstałego Pana wszystkim Pracownikom i Podopiecznym Zakładu „Serce na dłoni”  w imieniu całej Społeczności Szkolnej.

Prace wolontariuszy Prace wolontariuszy Prace wolontariuszy Prace wolontariuszy Prace wolontariuszy

L. Fidos

 Prezenty dla seniorów

"Szkolne Koło Wolontariatu "Drużyna Pomocy" działa nawet w tak trudnym czasie jak pandemia. Wolontariusze  pamiętają o innych nawet  przymusowo zamknięci w domach. Wiedzą, że jest wiele możliwości, aby sprawić radość osobom szczególnie osamotnionym w czasie pandemii jakimi są podopieczni zaprzyjaźnionego Zakładu Opiekuńczo-Pielęgnacyjnego "Serce na dłoni". Dlatego postanowili własnoręcznie wykonać ozdoby choinkowe, upominki i karty świąteczne i podarować je seniorom. Ilość wykonanych prac przez wolontariuszy przerosła wszelkie oczekiwania. A pomysłowość i inwencja twórcza wszystkich zadziwiła. 

Wszystkie upominki zostały przekazane - oczywiście w reżimie sanitarnym -  na ręce Pani Bogusławy Mirowskiej dyrektora placówki dla seniorów "Serce na dłoni". Z wielką radością i wzruszeniem nasze dary zostały przyjęte i będą przekazane mieszkańcom ośrodka jako wyraz naszej pamięci i przyjaźni.

Wszystkim seniorom i pracownikom Zakładu Pielęgnacyjno- Opiekuńczego " Serce na dłoni" przekazaliśmy życzenia zdrowych i radosnych Świąt Bożego Narodzenia." 

ozdoby choinkowe, upominki i karty świąteczne ozdoby choinkowe, upominki i karty świąteczne ozdoby choinkowe, upominki i karty świąteczne 

ozdoby choinkowe, upominki i karty świąteczne

 ozdoby choinkowe, upominki i karty świąteczne ozdoby choinkowe, upominki i karty świąteczne ozdoby choinkowe, upominki i karty świąteczne ozdoby choinkowe, upominki i karty świąteczne

L. FidosPaczki świąteczne

W dniach  14 – 18.12.2020  dziesięcioro uczniów naszej szkoły otrzymało paczki świąteczne ze słodyczami.  Było to możliwe  dzięki naszej współpracy z Łódzkim Oddziałem Polskiego Czerwonego Krzyża. W związku z pandemią nie było w tym roku tradycyjnej imprezy mikołajkowej. Mam jednak nadzieję, że paczki sprawiły dzieciom wiele radości i umiliły ich święta.

Dziękujemy za wsparcie.

Magdalena Owczarek – Raszewska

 Projekt- „Bądź PRO – zostań wolontariuszem.

W tym roku szkolnym uczniowie naszej szkoły biorą udział w projekcie – „Bądź PRO – zostań wolontariuszem”. Jest to projekt skierowany do uczniów od 13 lat. Projekt  jest organizowany przez  Łódzki Oddział Polskiego  Czerwonego  Krzyża i ma na celu zachęcić młodzież szkolną do bezinteresownego zaangażowania się w  działalność wolontariacką. Ma on pokazać młodym ludziom w jaki sposób można zostać wolontariuszem.

Projekt ten składa się z kilku etapów.

Pierwszym z nich jest Tydzień wolontariatu i w ramach tego tygodnia w dniu 17.09.2020 na terenie naszej szkoły odbyło się spotkanie zainteresowanych uczniów z p. Eweliną Frontczak – koordynatorem projektu.

W trakcie prelekcji zostały omówione zasady wolontariatu w PCK oraz korzyści płynące z bycia wolontariuszem. Kolejne etapy projektu będą odbywały się na terenie siedziby PCK.

Magdalena Owczarek - RaszewskaWspółpraca z PCK

W ramach naszej wieloletniej współpracy z Łódzkim Oddziałem Polskiego Czerwonego Krzyża nasza szkoła otrzymała  maskotki (5 pudełek – 120 zwierzątek).

Otrzymane maskotki będę wykorzystywane jako nagrody  dla uczniów w różnych konkursach organizowanych na terenie szkoły. Jest to dla nas duże wsparcie.

Dziękujemy.

 

Magdalena Owczarek – RaszewskaPierwsze spotkanie

"Szkolne Koło Wolontariatu " Drużyna Pomocy" wznowiło swoją działalność już we wrześniu. W sytuacji pandemii i z zachowaniem reżimu sanitarnego kontynuujemy tylko akcje na rzecz środowiska szkolnego "Starszy kolega moim przyjacielem". Zamaskowani wolontariusze pomagają w szkolnej świetlicy, czytają młodszym kolegom książki, pomagają w odrabianiu lekcji, organizują  zabawy, aby  miło spędzić wspólny czas.

Podzieleni na mniejsze grupki spotykają się raz w tygodniu z opiekunem koła, aby zgłębiać wiedzę o wolontariacie, możliwościach pomocy innym oraz budują przyjacielskie relacje między sobą. Wolontariusze pomysłów mają dużo, które jednak muszą poczekać na lepsze czasy, aby móc z nimi wyjść poza szkołę."

L. FidosROK SZKOLNY 2019/2020


Podsumowanie konkursu na projekt wolontaryjny

Grupa teatralna „Teatrzyk Orląt” do której należą uczniowie klasy 6a oraz 6b pod opieką pani Ilony Mazurek włączyli się w realizację zadań w ramach konkursu na projekt wolontaryjny „Powiedz, jak pomagasz”.
Naszym wspólnym celem była pomoc innym, a co za tym idzie umilenie czasu dzieciom z zaprzyjaźnionego Przedszkola Miejskiego nr 122 w Łodzi, jak i osobom z Zakładu Opiekuńczo-Pielęgnacyjnego „Serce na dłoni”.
Zachęcamy do obejrzenia prezentacji multimedialnej wykonanej przez Zuzannę Włodarską, która podsumowuje pracę w ramach projektu.

I. Mazurek

 

Warsztaty plastyczne w przedszkolu

Godzina 14 to pora, kiedy w przedszkolu robi się coraz ciszej, w każdej sali bardziej pusto. Po długim dniu zabawy i nauki dzieci udają się na zasłużony odpoczynek do domu…
06.03.2020 r. o tej porze było jednak inaczej – gwarno co niemiara! Grupa teatralna „Teatrzyk Orląt”, realizująca konkurs na projekt „Powiedz, jak pomagasz” zorganizowała w Przedszkolu Miejskim nr 122 w Łodzi warsztaty plastyczne. Wszelkiego rodzaju zabawy dotykowe oddziałujące na dziecięce zmysły dostarczają maluchom wiele radości. Dlatego właśnie zrodził się pomysł na samodzielne wykonanie „Gniotka”. Zgniatanie balona wypełnionego mąką świetnie odstresowuje i pozwala wyrzucić z siebie negatywne emocje, relaksując i wprawiając w dobry nastrój. W radosnej atmosferze przedszkolaki przystąpiły do zadania. Każda z prac, chociaż wg określonego wzoru, za sprawą inwencji twórczej przedszkolaków stawała się niepowtarzalna!
Wspólnie spędzony czas przywołał wspomnienia z czasów przedszkola. Teraz już wiemy, że prace plastyczne, twórcze i manualne zabawy najbardziej wzbogacają osobowość dziecka. Dziękujemy wszystkim wolontariuszom za tak duże zaangażowanie i wspólnie spędzony czas.

I. Stasiołek

 

Czytelnicza wizyta w przedszkolu

W piątek, 28 lutego 2020 grupa uczniów z klasy 6b pod opieką Pani Ilony Stasiołek udała się do zaprzyjaźnionego Przedszkola Miejskiego nr 122 w Łodzi. Celem spotkania była prezentacja znanych i lubianych utworów dla dzieci. Podczas spotkania grupa teatralna „Teatrzyk Orląt”, realizująca konkurs na projekt wolontaryjny „Powiedz, jak pomagasz”, przedstawiła wiersze Jana Brzechwy i baśnie Andersena.
Spotkanie bardzo podobało się dzieciom, które z uwagą i skupieniem obserwowały młodych artystów. Przedszkolaki były zachwycone obecnością wolontariuszy, którzy zaprezentowali najmłodszym wybrane pozycje literatury dla dzieci. Dodatkową atrakcją były wspólne gry i zabawy w kole.
Wizyta pomogła uczniom naszej szkoły rozbudzić postawy opiekuńcze w stosunku do młodszych kolegów. Przedszkole jest niewątpliwie miejscem właściwym do tego, by kształtować postawy prospołeczne dzieci.

I. Stasiołek

Walentynkowa wizyta

W czwartek 13.02.2020 r. grupa uczniów z klasy 6a i 6b oraz wolontariusze z klasy 7b pod opieką p. L. Skutnik-Fidos i p. I. Stasiołek udali się do zaprzyjaźnionego Zakładu Opiekuńczo-Pielęgnacyjnego „Serce na dłoni”. Tym razem okazja była wyjątkowa. Przybyliśmy z okazji nadchodzących Walentynek!
Wizyta jest kontynuacją współpracy Szkolnego Koła Wolontariatu „Drużyna Pomocy”, która ma na celu integrację obu środowisk i uwrażliwienie młodego pokolenia na potrzeby osób starszych. Podczas spotkania grupa teatralna „Teatrzyk Orląt”, realizująca konkurs na projekt wolontaryjny „Powiedz, jak pomagasz”, wystawiła przedstawienie „Romeo i Julia”. Pomysł na sztukę zainicjowali uczniowie, scenariusz i oprawę muzyczną przygotowała uczennica Zuzanna Włodarczyk. Młodzi aktorzy z pomocą rodziców przygotowali piękne stroje i scenografię. Po przedstawieniu uczniowie złożyli mieszkańcom walentynkowe życzenia oraz wręczyli laurki i słodkie upominki w postaci babeczek i ciast.
Zwykłe spojrzenie, uśmiech i uścisk dłoni miało wielkie znaczenie zarówno dla mieszkańców zakładu jak i dla nas. Spotkanie przebiegło w niezwykle sympatycznej, przyjacielskiej atmosferze, pełnej wzruszenia i radości. Wszystkich nas rozczuliła radość podopiecznych Zakładu Opiekuńczo-Pielęgnacyjnego „Serce na dłoni”. Radość, ponieważ jesteśmy i nie zapominamy, odwiedzamy, rozmawiamy...

I. Stasiołek

Życzenia świąteczne

Członkowie Szkolnego Koła Wolontariatu „Drużyna Pomocy” jak w ubiegłym roku tak i w tym pamiętali o życzeniach świątecznych dla pensjonariuszy i pracowników zaprzyjaźnionego Zakładu opiekuńczo- Pielęgnacyjnego „ Serce na dłoni”. Wybrali się więc 19.12.2019 z wykonanymi samodzielnie przepięknymi kartami świątecznymi i słodkimi wypiekami własnej produkcji. Radości i łez jak zwykle było dużo, a przy tym ciepłych słów i mnóstwo uścisków.
Bóg przychodzi do każdego, niech zawita w Wasze serca, również przez otwartość i miłość młodego człowieka.

L. Fidos

Zbiórka żywności w AUCHAN - akcja wolontariuszy

W dniu 14.12.2019 nasi uczniowie już kolejny raz wykazali się wielkim sercem i jako wolontariusze wspierali działania PCK. Jest to kolejna akcja w której uczniowie klasy VIIIb i VIIIc aktywnie uczestniczą w zbiórce żywności dla osób potrzebujących, będących w trudnej sytuacji materialnej.
Nasi uczniowie w godz. 10.00 - 19.00 zbierali żywność oraz pieniądze do puszek na terenie AUCHAN al. Jana Pawła II. Akcja ta nosi nazwę Gwiazdka Czerwonokrzyska i zebrane dary zostaną przekazana w paczkach świątecznych.
W imieniu swoim i PCK dziękujemy wszystkim za pomoc. Pamiętajcie dobroć powraca.

Zbiórka

M. Owczarek - Raszewska

Impreza mikołajkowa w PCK

W dniu 14.12.2019 dzięki naszej współpracy z Łódzkim Oddziałem Polskiego Czerwonego Krzyża siedmioro naszych uczniów z klas I – IV wzięło udział w imprezie mikołajkowej organizowanej przez PCK dla dzieci z rodzin potrzebujących wsparcia materialnego.
Była wspaniała zabawa: Mikołaj, prezenty i różnego rodzaju atrakcje. Mi jest widzieć uśmiech na twarzach zadowolonych dzieci.
Dziękujemy za wsparcie.

M. Owczarek - Raszewska

Ogólnopolska Olimpiada Promocji Zdrowego Stylu Życia PCK

W dniu 13.12.2019 w siedzibie Łódzkiego Oddziału Polskiego Czerwonego Krzyża odbył się kolejny etap Ogólnopolskiej Olimpiady Promocji Zdrowego Stylu życia.
Nasza szkołę reprezentowała uczennica klasy VIIIc Blanka Zybert, która wygrała etap szkolny tej olimpiady.
W etapie rejonowym olimpiady brali udział uczniowie szkół podstawowych z całej Łodzi. Rozwiązywali oni test składający się z 30 pytań, sprawdzający wiedzę na temat promocji zdrowego stylu życia wśród młodzieży.
Nasza uczennica Blanka Zybert zajęła I miejsce w tym etapie. Będzie reprezentowała już nie tylko naszą szkołę, ale całą Łódź w etapie okręgowym tej olimpiady, który odbędzie się 17 kwietnia 2020. Jest to bardzo duży sukces naszej uczennicy.
Dziękuje za zaangażowanie, poświęcony czas. Wielkie Gratulacje.

M. Owczarek - Raszewska

Ogólnopolska Olimpiada Promocji Zdrowego Stylu Życia PCK

W dniu 26.11.2019 uczniowie naszej szkoły z klas VII i VIII wzięli udział etapie szkolnym XXVIII edycji Ogólnopolskiej Olimpiady Promocji Zdrowego Stylu Życia PCK. Głównym celem tej olimpiady jest wykształcenie wśród młodzieży szkolnej potrzeby dbania o własne zdrowie oraz promowanie zdrowego stylu życia. Uczniowie sprawdzali swoją wiedzę rozwiązując test składający się z 20 pytań.
Najlepszymi w szkole okazały się:
I miejsce – Blanka Zybert – VIIIc
II miejsce – Kamila Siewert – VIIc
III miejsce – Adrianna Gawryszczak – VIIIb
Blanka Zybert będzie reprezentować naszą szkołę w kolejnym etapie tej olimpiady.
Gratulacje.

M. Owczarek - Raszewska

Wizyta w Domu Opieki „Serce na Dłoni”

Uczniowie klasy 3a kolejny raz odwiedzili Dom Opieki „Serce na Dłoni” przy ulicy Eugeniusza. Korzystając z faktu, że niedawno obchodzono Święto Niepodległości dzieci zaprezentowały krótki program artystyczny, który sprawił podopiecznym wielką radość. Największe wzruszenie widać było podczas śpiewania pieśni patriotycznych. Na zakończenie spotkania dzieci wręczyły pensjonariuszom własnoręcznie wykonane biało-czerwone serduszka wraz z życzeniami. Za wspaniały występ uczniowie otrzymali torbę cukierków i podziękowania. Wizyta w domu opieki sprawiła radość nie tylko seniorom, ale i najmłodszym. Poprzez takie działania uczymy nasze dzieci szacunku do osób starszych oraz wrażliwości na krzywdę i cierpienie innych.

Wizyta w Domu Opieki „Serce na Dłoni” Wizyta w Domu Opieki „Serce na Dłoni” Wizyta w Domu Opieki „Serce na Dłoni” Wizyta w Domu Opieki „Serce na Dłoni” Wizyta w Domu Opieki „Serce na Dłoni” Wizyta w Domu Opieki „Serce na Dłoni”

 L. Fidos

„Serce na Dłoni”

Wolontariusze SKW „Drużyna pomocy” odwiedzają mieszkańców Zakładu Opiekuńczo – Pielęgnacyjnego „Serce na dłoni” w Łodzi przy ul. Eugeniusza.
Poświęcają swój wolny czas, aby obdarzyć radością seniorów i zobaczyć uśmiech na ich twarzach. Spotkania są cenne dla obu pokoleń. Młodsi uczą się życia i poświęcenia dla innych, poznają świat seniorów ich pragnienia i marzenia. Starsi przezywają radość spotkania z drugim człowiekiem i zapominają o samotności. W czasie wspólnych spotykań obie strony są dla siebie cennym darem.

Wolontariusze Wolontariusze w Zakładzie Opiekuńczo-Pielęgnacyjnym Wolontariusze w Zakładzie 

Wizyta w Zakładzie

L. Fidos

 

Współpracujemy z Przedszkolami

W tym roku w ramach ogólnopolskiej akcji „Cała Polska czyta dzieciom”. Szkolne Koło Wolontariatu „Drużyna Pomocy”, rozszerzyło ofertę czytania dzieciom w pobliskich przedszkolach.
Nawiązaliśmy współpracę z: Przedszkolem miejskim nr 122, Przedszkolem Miejskim nr 106, Przedszkolem Miejskim nr 36 Integracyjnym, Przedszkolem Miejskim nr 86.
W tych placówkach nasi wolontariusze za zgodą rodziców pełnią indywidualny wolontariat na rzecz małego dziecka. Poświęcają swój wolny czas, starannie przygotowują swoje wizyty i przeżywają radość spotkania z przedszkolakami. 

Akcji „Cała Polska czyta dzieciom” Akcji „Cała Polska czyta dzieciom”

L. Fidos

 

 

Szkolne Koło Wolontariatu „Drużyna Pomocy” dla środowiska szkolnego

Rok szkolny 2019/20 to znaczące powiększenie szeregów wolontariuszy. Jest nas coraz więcej, szczególnie licznie w kole reprezentowane są klasy VI i VII. Najwięcej wolontariuszy dołączyło do nas z klas: VI c, VII a i VI Ic. Z tego też powodu zdecydowanie wzrosła aktywność wolontariuszy na wszystkich płaszczyznach.
Członkowie Szkolnego Koła Wolontariatu spotykają się we wtorki, aby pogłębić swoją wiedzę o idei wolontariatu, podzielić się pomysłami na pomoc innym, oraz omówić aktualne działania podejmowane przez wolontariuszy.
Wolontariusze kontynuują akcje na rzecz młodszych kolegów z klas I-III:

 • Licznie biorą udział w pomocy młodszym kolegom i koleżankom w świetlicy szkolnej. W wolnym czasie przychodzą do świetlicy, aby poczytać książki uczniom klas I, zorganizować wspólną zabawę, pomóc w odrabianiu lekcji. Zaprzyjaźnić się z młodszym kolegą i wspólnie spędzić wolny czas.
 • Na długich przerwach w ramach akcji „Bawmy się razem’ wolontariusze organizują zabawy na II p. dzieciom z klas I-III.
 • Są też odważni wolontariusze, którzy w ramach działań „Starszy pomaga młodszemu” przychodzą na lekcje do klas I -III ( za wcześniejszą zgodą wychowawcy klasy), aby pomóc młodszym kolegom i koleżankom na lekcji w trudnych zadaniach.

Wolontariusze  Wolontariusze

L. Fidos

 

Akcja zbiórki żywności w AUCHAN

W dniu 28.09.2019 dziesiątka uczniów naszej szkoły wzięła udział w zbiórce żywności dla osób potrzebujących pomocy. Nasi uczniowie z klasy VIII b i VIIIc w godz. 10.00-19.00 aktywnie uczestniczyli w tej akcji i zebrali bardzo dużo produktów żywnościowych.
W imieniu Łódzkiego Oddziału PCK dziękuję wszystkim za zaangażowanie i zachęcam do dalszej współpracy.