Informacja Administratora

Na podstawie art. 13 ust. 1 i 2 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), Dz. U. UE. L. 2016.119.1 z dnia 4 maja 2016r., dalej RODO informuję:
1. dane Administratora i Inspektora Ochrony Danych znajdują się w linku „Ochrona danych osobowych”,
2. Pana/Pani dane osobowe w postaci adresu IP, są przetwarzane w celu udostępniania strony internetowej oraz wypełnienia obowiązków prawnych spoczywających na administratorze(art.6 ust.1 lit.c RODO),
3. jeżeli korzysta Pan/Pani z odnośnika na stronie będącego adresem e-mail placówki to zgadza się Pan/Pani na przetwarzanie danych w celu udzielenia odpowiedzi,
4. dane osobowe mogą być przekazywane organom państwowym, organom ochrony prawnej (Policja, Prokuratura, Sąd) lub organom samorządu terytorialnego w związku z prowadzonym postępowaniem,
5. Pana/Pani dane osobowe nie będą przekazywane do państwa trzeciego ani do organizacji międzynarodowej,
6. Pana/Pani dane osobowe będą przetwarzane wyłącznie przez okres i w zakresie niezbędnym do realizacji celu przetwarzania,
7. przysługuje Panu/Pani prawo dostępu do treści swoich danych osobowych oraz ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania lub prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania,
8. ma Pan/Pani prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych,
9. podanie przez Pana/Panią danych osobowych jest fakultatywne (dobrowolne) w celu udostępnienia strony internetowej,
10. Pana/Pani dane osobowe nie będą podlegały zautomatyzowanym procesom podejmowania decyzji przez Administratora, w tym profilowaniu.
zamknij

2011-2018

W życiu każdego z nas są chwile niezwykłe, które zapadają na stałe w pamięć. Takim doniosłym wydarzeniem dla całej społeczności szkolnej – uczniów, rodziców, dyrekcji, nauczycieli i pracowników było nadanie naszej szkole imienia Orląt Lwowskich. Do tego wydarzenia społeczność szkolna przygotowywała się przez cały rok.

W poniedziałek 14 listopada 2011 roku uroczystym apelem społeczność szkolna rozpoczęła Tydzień Patrona. Dni te, wypełnione były wieloma ciekawymi zdarzeniami, imprezami, konkursami i wystawami. Wszystko to miało przygotować uczniów do najważniejszego wydarzenie we współczesnej historii szkoły, jakim była uroczystość nadania szkole imienia Orląt Lwowskich.

Tydzień później wszyscy uczniowie zgromadzili się na uroczystym apelu podsumowującym Tydzień Patrona w naszej szkole. Gościem honorowym uroczystości była pani Emilia Chmielowa – prezes Federacji Organizacji Polskich na Ukrainie, wiceprezes Rady Polonii Świata.

22 listopada 2011 roku w Kościele Parafialnym p.w. Świętego Franciszka z Asyżu cała społeczność szkolna uczestniczyła w uroczystej mszy świętej pod przewodnictwem Księdza Infułata Józefa Fijałkowskiego, podczas której został poświęcony nowy sztandar szkoły. Dalsze uroczystości tego dnia przeniosły się do szkoły, gdzie Dyrektor Szkoły uroczyście powitał przybyłych gości. Następnie odczytano Uchwałę Rady Miejskiej, na mocy której nadano naszej szkole imię Orląt Lwowskich. W trakcie uroczystości na sali gimnastycznej nastąpiło uroczyste przekazanie sztandaru i ceremoniał ślubowania uczniów.

Całość została dopełniona programem artystycznym w wykonaniu naszych uczniów i okolicznościowymi przemówieniami.

W trakcie odsłonięto i poświęcono pamiątkową tablicę upamiętniającą to doniosłe wydarzenie.

Na zakończenie wszyscy zgromadzeni zwiedzili szkołę i degustowali przysmaki kuchni lwowskiej.

W środę 23 listopada w kościele pod wezwaniem św. Jerzego odbyła się uroczysta msza św. poświęcona Orlętom Lwowskim – nowemu patronowi naszej szkoły. Na uroczystość przybyły delegacje klasowe, nauczyciele, Pan Dyrektor i zaproszeni goście oraz poczet sztandarowy pod opieką p. Grzegorza Parzonki. Podczas mszy został odczytany list, który przypomniał bohaterską obronę Lwowa w listopadzie 1918 r. oraz heroiczną, godną naśladowania postawę Orląt Lwowskich.

Rok szkolny 2011/2012 był rokiem szczególnym pod względem uroczystych wydarzeń i rocznic.

Poza nadaniem imienia szkole, świętowaliśmy 150 – lecie powstania szkoły. Uroczystość była poprzedzona długimi przygotowaniami, aby dokładniej poznać historię naszej szkoły. Uczniowie brali udział w konkursach – przygotowali makiety szkoły, pisali okolicznościowe wiersze.

24 maja był dniem podsumowującym nasze przygotowania. Rozpoczęliśmy go mszę świętą w kościele parafialnym. Po zakończeniu eucharystii w szkole witaliśmy licznie przybyłych byłych pracowników szkoły. Rocznica stała się okazją do serdecznych spotkań oraz wzruszających i radosnych wspomnień. Na gości czekała wystawa pamiątek związanych z historią szkoły, między innymi kroniki z dawnych lat, zdjęcia, mundurki, podręczniki oraz prace konkursowe uczniów przygotowane z okazji 150-lecia: makiety szkoły, wiersze, opowiadania.

Można było zapoznać się ze specjalnym numerem gazetki szkolnej „Siódemeczka”.

Główne obchody jubileuszu rozpoczęły się w pięknie przyozdobionej sali gimnastycznej, na które przybyło wielu absolwentów i byłych pracowników szkoły.

Po wystąpieniach oficjalnych rozpoczęła się część artystyczna. Młodzi aktorzy w zabawny sposób pokazali dzieje szkoły, poczynając od II połowy XIX wieku, kiedy to jeszcze znana dziś wszystkim „Siódemka” była Elementarną Szkołą nr 7. Współcześni uczniowie mogli przekonać się, jak w tamtych czasach wyglądały klasy, jak młodzież przychodziła ubrana do szkoły oraz jakie były relacje uczniów z nauczycielami.

Po zakończeniu części artystycznej, która wywołała uśmiech na twarzach gości i obecnych „siódemkowiczów”, nastąpiło uroczyste odsłonięcie tablicy upamiętniającej 150-lecie szkoły.

Ważnym wydarzeniem ostatnich lat była 10 rocznica gazetki szkolnej „Siódemeczka”, którą świętowaliśmy w grudniu 2012 roku. Święto zostało uczczone prezentację multimedialną i wspaniałym tortem dla młodych dziennikarzy.

W latach 2013 - 2016 uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w projekcie Programu Comenius Wielostronne Partnerstwo Szkół. W trakcie działań projektowych przyjmowaliśmy gości ze szkół wielu krajów europejskich: Wielkiej Brytanii, Włoch, Turcji i Grecji. Uczniowie mogli poznać realia polskiej szkoły, uczestniczyć i lekcjach i warsztatach zorganizowanych dla nich oraz wraz z nauczycielami i uczniami zwiedzić Warszawę.

Program Comenius przewidywał również wizyty naszych uczniów i nauczycieli w podróżach do Wielkiej Brytanii, Włoch, Turcji i Grecji, gdzie dzieci mogły zobaczyć jak uczą się i bawią ich rówieśnicy.

W poszukiwaniu nowych form rozwoju i urozmaicania zajęć dla naszych uczniów w szkole zagościły koła: warcabowe i szachowe. To pierwsze cieszy się niezmiennie popularnością wśród najmłodszych uczniów naszej szkoły. Drugie zaowocowało uczestnictwem w projekcie: „Edukacja przez Szachy w Szkole”. Projekt zaowocował ciekawymi spotkaniami i wieloma godzinami spędzonymi nad szachowymi szaradami oraz udziałem w zawodach szachowych na szczeblu miejskim, wojewódzkim i ogólnopolskim, gdzie uczniowie szkoły odnosili liczne sukcesy.

W ostatnim dziesięcioleciu nadal następowały zmiany w wyglądzie i wyposażeniu naszej placówki.

W ramach działań projektowych „Moja Wymarzona Ekopracownia” została odnowiona sala przyrodnicza, która zamieniła się w miejsce przyjazne uczniom, sprzyjające rozwijaniu zainteresowań przyrodniczych i uczeniu się. W pracowni pojawiły się nowoczesne pomoce multimedialne: tablica multimedialna, komputer z oprogramowaniem, drukarkę, wizualizer, aparat fotograficzny.

Podobną modernizację przeszła pracownia językowa. Dzięki staraniom Dyrekcji Szkoły, nauczycieli języka angielskiego oraz hojności licznych darczyńców udało się otworzyć nową pracownię multimedialną, w której nasi uczniowie mają szansę korzystać z nowoczesnych metod nauki języków. Na szczególną uwagę zasługuje zastaw audiowizualny znajdujący się na wyposażeniu sali. Nowoczesna pracownia ułatwiła uczniom przyswajanie języków obcych w przyjemny sposób. Jako ostatnie remont przeszły pracownie: polonistyczna i artystyczna. Obie zostały wyposażone w nowoczesne środki audiowizualne, w czasie remontu zadbano również, aby były przyjazne dzieciom. Oprócz zmian w salach lekcyjnych szkoła przeszła pełną termomodernizację, dzięki niej wszyscy czujemy się w wyremontowanym budynku komfortowo i bezpiecznie.

W 2016 roku do szkoły trafił nowy sprzęt do treningów biofieedbacku. Nasi uczniowie w czasie treningów z wykwalifikowanymi nauczycielami miedzy innymi podnoszą poziom koncentracji uwagi.

W ostatnim czasie zainstalowano radiowęzeł. Dzięki któremu tradycyjne dzwonki zamieniły się na głosy ptaków, które witają co rano uczniów i zapraszają ich na przerwy i lekcje.

W tamach głosowania w Budżecie Obywatelskim udało nam się powiększyć i zmodernizować plac zabaw, z którego korzystają najmłodsi uczniowie naszej szkoły.

Społeczność szkolną tworzą uczniowie i nauczyciele, którzy na przestrzeni lat zmieniają się, tak jak zmienia się nasza szkoła. Ten proces jest ciągle otwarty i będzie trwał.