Flaga

Wersja angielska

Budynek szkoły

Spotykamy się codziennie na Wiosennej

Na Wiosennej swoje miejsce każdy ma

Tu przyrody się nie boisz czy historii

I ze sportem jesteś zawsze za pan brat

A Orlęta Lwowskie naszym są patronem

Wzór odwagi dzieci Lwowa dały nam

Nam też drogie hasła Honor i Ojczyzna

Każdy z nas je w sercu ma

Siódemka, siódemka, siódemka

To nasza chluba i nasz dom

Orlęta, orlęta, orlęta

Patronem szkoły naszej są

Zapoznaj się z artykułem o 150-leciu szkoły

Prezentacja o szkole

NASZA SZKOŁA:

• jest usytuowana w bezpiecznym miejscu, wśród zieleni
  • panuje w niej miła, serdeczna atmosfera i wzajemna życzliwość
  • oferuje ciekawe i nowoczesne formy kształcenia
  • dysponuje własną bazą sportową
  • posiada pracownie z dostępem do Internetu
  • oraz liczne grono przyjaciół i sponsorów

ZAPEWNIAMY:

• indywidualne podejście do każdego ucznia, poszanowanie jego godności
  • energiczną, pełną zapału, kreatywną kadrę
  • stałą opiekę pedagoga szkolnego, psychologa i pielęgniarki
  • całodzienną opiekę świetlicy szkolnej
  • smaczne, obfite i tanie obiady
  • udział w programach unijnych "Szklanka mleka", "Owoce w szkole", "Edukacja przez szachy w szkole", Koło algorytmiczne - Centrum Mistrzostwa Informatycznego.

PROPONUJEMY:

• zajęcia logopedyczne, terapii pedagogicznej i kinezjologii edukacyjnej oraz zajęcia dla uczniów o specjalnych potrzebach edukacyjnych;
  • basen;
  • zajęcia pozalekcyjne: koło teatralne, koło polonistyczne, koło matematyczne, koło przyrodnicze, koło plastyczne, koło informatyczne, Koło Historii i Kultury Kresów Wschodnich, Klub Obserwatorów Ptaków, koło języka angielskiego, koło redaktorskie "Siódemeczka", chór szkolny, biofeedback, koło młodych ekologów, szkolne koło Caritas, szkolne koło ratowników, szkolny klub szachowy, zajęcia wyrównujące wiedzę z j. polskiego, j. angielskiego i matematyki oraz wiele, wiele innych.

PRECZ Z NUDĄ I RUTYNĄ !

Nasza szkoła tętni życiem, ponieważ organizujemy:

• imprezy klasowe
  • festyny, zabawy i konkursy pod patronatem Samorządu Uczniowskiego
  • przedstawienia i inscenizacje
  • zajęcia w środowisku pozaszkolnym
  • ciekawe wycieczki
  • warsztaty dla rodziców

Wszystkie wydarzenia z życia szkoły prezentujemy na łamach szkolnej gazetki „Siódemeczka” redagowanej przez naszych uczniów.

JESTEŚMY SPORTOWCAMI!

Nasi uczniowie odnoszą sukcesy w gimnastyce sportowej oraz lekkoatletycznych zawodach międzyszkolnych. Mamy wielu mistrzów! Zdobywamy medale na mistrzostwach Polski.

JESTEŚMY EUROPEJCZYKAMI!

Nasz szkoła żywo interesuje się sprawami Europy. Prężnie i aktywnie działa Koło Integracji Europejskiej. Uczestniczyliśmy w programie "Comenius".

JESTEŚMY BEZPIECZNI!

Szczególną uwagę przywiązujemy do bezpieczeństwa. Organizujemy liczne imprezy dotyczące bezpieczeństwa ogólnego, prowadzimy szkolne koło ratowników, realizujemy programy profilaktyczne, bierzemy udział w konkursie „Bezpieczne dziecko”.

ZDOBYWAMY NAGRODY W KONKURSACH I ZAWODACH SPORTOWYCH!

• recytatorskim „Świerszczykowe wierszyki”
  • matematycznym „Kangur”
  • humanistycznym „Omnibus”
  • ornitologicznym „Hej, dzieciaki – jakie to ptaki?”
  • ogólnopolskich o tematyce plastycznej i religijnej
  • „Bezpieczne dziecko”
  • Miejskiego Szkolnego Związku Sportowego
  • i wielu, wielu innych.