Informacja Administratora

Na podstawie art. 13 ust. 1 i 2 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), Dz. U. UE. L. 2016.119.1 z dnia 4 maja 2016r., dalej RODO informuję:
1. dane Administratora i Inspektora Ochrony Danych znajdują się w linku „Ochrona danych osobowych”,
2. Pana/Pani dane osobowe w postaci adresu IP, są przetwarzane w celu udostępniania strony internetowej oraz wypełnienia obowiązków prawnych spoczywających na administratorze(art.6 ust.1 lit.c RODO),
3. jeżeli korzysta Pan/Pani z odnośnika na stronie będącego adresem e-mail placówki to zgadza się Pan/Pani na przetwarzanie danych w celu udzielenia odpowiedzi,
4. dane osobowe mogą być przekazywane organom państwowym, organom ochrony prawnej (Policja, Prokuratura, Sąd) lub organom samorządu terytorialnego w związku z prowadzonym postępowaniem,
5. Pana/Pani dane osobowe nie będą przekazywane do państwa trzeciego ani do organizacji międzynarodowej,
6. Pana/Pani dane osobowe będą przetwarzane wyłącznie przez okres i w zakresie niezbędnym do realizacji celu przetwarzania,
7. przysługuje Panu/Pani prawo dostępu do treści swoich danych osobowych oraz ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania lub prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania,
8. ma Pan/Pani prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych,
9. podanie przez Pana/Panią danych osobowych jest fakultatywne (dobrowolne) w celu udostępnienia strony internetowej,
10. Pana/Pani dane osobowe nie będą podlegały zautomatyzowanym procesom podejmowania decyzji przez Administratora, w tym profilowaniu.
zamknij

Sklepik szkolny

Godziny otwarcia 800 - 1600

Sklepik w Szkole Podstawowej nr 7 istnieje od 1990 r. Zadaniem jest promowanie spożywania zdrowej żywności wśród dzieci zgodnie z zaleceniami dietetyków, zwracając uwagę na szeroki asortyment oferty. Sklepik został dostosowany do ustawy obowiązującej od dnia 1 września 2015 r. Proponujemy m. in.: pieczywo chrupkie, macę razową, podpłomyki bezcukrowe, wafle ryżowe z siemieniem lnianym, dzikim ryżem czy pestkami dyni. Ziarna słonecznika, dyni, daktyle, rodzynki, orzeszki, mieszanki studenckie, musli fitella, kanapki z pieczywa chrupkiego Wasa ze szczypiorkiem, pietruszka. W sprzedaży znajdują się również napoje niegazowane bez zawartości cukru tj.: woda oraz soki owocowe lub warzywne (pomidorowy, marchewkowy). Uczniowie mogą również zjeść śniadanie. Do nabycia są kanapki z pieczywa pełnoziarnistego oraz tosty świeżo przygotowywane również z pieczywa z mąki pełnoziarnistej na naturalnym zakwasie bez substancji konserwujących. Dodatkowo można kupić owoce sezonowe.

W związku ze zmianami zapisanymi w nowej ustawie odnośnie sklepików szkolnych obowiązującej nasza oferta została poszerzona o drożdżówki i pieczywo pszenne.

  

Od września 2022 roku uczniowie naszej szkoły mogą ponownie korzystać z bogatej oferty sklepiku szkolnego. Celem jego działalności jest przede wszystkim propagowanie zdrowego żywienia. Sprzedającym zależy na tym, aby oferta produktów oferowanych w sklepiku szkolnym była bogata i atrakcyjna dla kupujących. Dlatego też oprócz różnego rodzaju kanapek z dużą ilością warzyw proponowane są sałatki warzywne, jogurty, koktajle, granole a także galaretki.

Kanapki robione są z pełnoziarnistego pieczywa przywożonego każdego ranka z piekarni, można wybierać spośród wielu ich rodzajów:

  • z serem i warzywami
  • z szynką i warzywami
  • z serem i szynką i warzywami
  • z kurczakiem z warzywami

Istotną częścią asortymentu są produkty zbożowe, pozbawione cukru lub z niewielką ich ilością: drożdżówki, muffinki, ciastka zbożowe. Dostępne są też robione na miejscu tosty i pizzerinki oraz suszone owoce, orzechy i inne przekąski, które są nie tylko zdrowe, ale także smaczne. Nie zapominano także o napojach. Przede wszystkim woda, ale także soki i inne napoje.

Wszystkie produkty dostępne w sklepiku szkolnym zawsze są najwyższej jakości, zdrowe, smaczne i ładnie podane. Ten aspekt funkcjonowania sklepiku jest dla właścicieli bardzo istotny. Kształtowanie nawyków zdrowego żywienia w połączeniu z estetyką to cel, który starają się wprowadzać w życie od lat w wielu szkołach, dlatego też asortyment, który proponują jest zgodny z Rozporządzeniem Ministra Zdrowia z dn. 26.07.2016r. w sprawie grup, środków spożywczych przeznaczonych do sprzedaży dzieciom i młodzieży w jednostkach systemu oświaty oraz wymagań, jakie muszą spełniać środki spożywcze w ramach żywienia zbiorowego dzieci i młodzieży w tych jednostkach ( Dz.U. z 2016r. poz.1154). Spełniane są także wytyczne sanepidu dotyczące funkcjonowania w czasach pandemii koronawirusa.

Oprócz żywności uczniowie mogą także zaopatrzyć się w sklepiku w przybory szkolne: zeszyty, ołówki, długopisy, notatniki, etc. Mogą również kupić zabawki kreatywne, dzięki którym uruchomią wyobraźnię i pozytywnie spożytkują czas. Wszystkie te produkty oferowane są w bardzo przystępnych cenach.

Serdecznie zapraszamy!