Sprawozdanie z XX Konkursu Wiedzy o Ptakach

Jubileuszowy XX Konkurs Wiedzy o Ptakach odbył się 11 maja tradycyjnie w budynku Szkoły Podstawowej nr 7 im. Orląt Lwowskich w Łodzi. Konkurs organizowany przez Szkołę Podstawową nr 7 im. Orląt Lwowskich w Łodzi, Klub Obserwatorów Ptaków oraz Grupę Łódzką Ogólnopolskiego Towarzystwa Ochrony Ptaków na stałe zapisał się nie tylko w kalendarzu pracy szkoły, lecz jest on od dwudziestu lat miejscem spotkań dzieci i młodzieży zainteresowanych ornitologią.

W jubileuszowej edycji konkursu łącznie w trzech kategoriach wzięło udział 74 uczniów ze szkół podstawowych z Łodzi, Rzgowa, Aleksandrowa Łódzkiego oraz w tym roku wyjątkowo z Warszawy. Patronat nad konkursem objęła Prezydent Miasta Łodzi Pani Hanna Zdanowska, natomiast patronat medialny TVP3 Łódź

Na podsumowaniu XX Konkursu Wiedzy o Ptakach gościliśmy Przyjaciół naszej szkoły i szkolnego Klubu Obserwatorów Ptaków: Pana Radnego Damiana Raczkowskiego – wiceprzewodniczącego Komisji Edukacji UMŁ, członka Komisji Środowiska UMŁ, uczestnika Konkursu Wiedzy o Ptakach, Pana dr hab. Tomasz Janiszewski - przewodniczącego Komisji Konkursowej, adiunkta Wydziału Biologii i Ochrony Środowiska, Panią Aleksandrę Janiszewską – nowo mianowaną liderkę Grupy Łódzkiej OTOP, Panią Małgorzatę Kopkę – członka Klubu Obserwatorów Ptaków, Pana TadeuszaMusiała – Klubu Obserwatorów Ptaków, członka opiekuna Obszaru NATURA 2000 „Dolina Neru”.

Po przemówieniu Dyrektora Szkoły pana Jarosława Krajewskiego, podsumowującym liczne działania Klubu Obserwatorów Ptaków w mienionym dwudziestoleciu, wręczone zostały podziękowania za wieloletnią współpracę z Klubem Obserwatorów Ptaków oraz wspieranie organizacji Konkursu Wiedzy o Ptakach. Podziękowania odebrali: Pani Małgorzata Kopka, Pani Krystyna Włodarczyk, Pani Iwona Filanowska, Pani Małgorzata Papuga, Pan dr hab. Tomasz Janiszewski oraz Pan Tadeusz Musiał.

A oto wyniki tegorocznego konkursu:

Konkurs na LOGO XX Konkursu Wiedzy o Ptakach:

1 miejsce – Oliwier Syska – Szkoła Podstawowa nr 190 w Łodzi

Wyróżnienia:

• Szymon Dąbrowski - Szkoła Podstawowa nr 7 w Łodzi,
  • Joel Rzeźnicki - Szkoła Podstawowa nr 91 w Łodzi,
  • Michał Kalkowski - Szkoła Podstawowa nr 91 w Łodzi,
  • Alan Bahramy - Szkoła Podstawowa nr 91 w Łodzi,
  • Natalia Grzelak - Szkoła Podstawowa nr 91 w Łodzi,
  • Weroniki Dąbrowskiej - Szkoła Podstawowa nr 91 w Łodzi,
  • Oliwier Zaręba - Szkoła Podstawowa nr 190 w Łodzi,
  • Scarlett McInerney - Szkoła Podstawowa im. J. Długosza w Rzgowie

Konkurs plastyczny – kategoria plakat:

1 miejsce – Wojciech Joachimiak - Szkoła Podstawowa nr 7 w Łodzi,

Wyróżnienie – Magdalena Sufleta - Szkoła Podstawowa nr 190 w Łodzi

Konkurs plastyczny – kategoria album:

1 miejsce – Pola Jankowska – Prywatna Szkoła Podstawowa im. Z. i J. Moraczewskich w Warszawie

2 miejsce – Zuzanna Nejman - Szkoła Podstawowa nr 37 w Łodzi

3 miejsce – Mateusz Ziółkowski Szkoła Podstawowa nr 11 w Łodzi

Konkurs Wiedzy o Ptakach – klasy IV-VI:

1 miejsce – Kamil Stoliński – Szkoła Podstawowa nr 37 w Łodzi

2 miejsce – Łukasz Stoliński – Szkoła Podstawowa nr 37 w Łodzi

3 miejsce – Pola Jankowska – Prywatna Szkoła Podstawowa im. Z. i J. Moraczewskich w Warszawie

Konkurs Wiedzy o Ptakach – klasy VII-VIII:

1 miejsce – Szymon Adamiak - Szkoła Podstawowa nr 1 w Aleksandrowie Łódzkim,

2 miejsce – Natalia Grzelak – Szkoła Podstawowa nr 37 w Łodzi,

3 miejsce – Katarzyna Orman - Szkoła Podstawowa nr 7 w Łodzi

4 miejsce - Ignacy Słomczyński – Gimnazjum nr 16 w Łodzi

5 miejsce - Zofia Brzezińska – Szkoła Podstawowa w Starych Skoszewach

Nagrody najlepszym wręczyli zaproszeni goście.