Informacja Administratora

Na podstawie art. 13 ust. 1 i 2 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), Dz. U. UE. L. 2016.119.1 z dnia 4 maja 2016r., dalej RODO informuję:
1. dane Administratora i Inspektora Ochrony Danych znajdują się w linku „Ochrona danych osobowych”,
2. Pana/Pani dane osobowe w postaci adresu IP, są przetwarzane w celu udostępniania strony internetowej oraz wypełnienia obowiązków prawnych spoczywających na administratorze(art.6 ust.1 lit.c RODO),
3. jeżeli korzysta Pan/Pani z odnośnika na stronie będącego adresem e-mail placówki to zgadza się Pan/Pani na przetwarzanie danych w celu udzielenia odpowiedzi,
4. dane osobowe mogą być przekazywane organom państwowym, organom ochrony prawnej (Policja, Prokuratura, Sąd) lub organom samorządu terytorialnego w związku z prowadzonym postępowaniem,
5. Pana/Pani dane osobowe nie będą przekazywane do państwa trzeciego ani do organizacji międzynarodowej,
6. Pana/Pani dane osobowe będą przetwarzane wyłącznie przez okres i w zakresie niezbędnym do realizacji celu przetwarzania,
7. przysługuje Panu/Pani prawo dostępu do treści swoich danych osobowych oraz ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania lub prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania,
8. ma Pan/Pani prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych,
9. podanie przez Pana/Panią danych osobowych jest fakultatywne (dobrowolne) w celu udostępnienia strony internetowej,
10. Pana/Pani dane osobowe nie będą podlegały zautomatyzowanym procesom podejmowania decyzji przez Administratora, w tym profilowaniu.
zamknij

XIV Tydzień Patrona

ROK SZKOLNY 2023/2024

XIV ŚWIĘTO PATRONA SZKOŁY

20 - 24.11.2023 r.

Zgodnie z wieloletnią tradycją nasza szkoła – Szkoła Orląt obchodzi w listopadzie Święto Patrona. Obchody te poprzedza Tydzień Patrona wypełniony wieloma zajęciami, konkursami, lekcjami poświęconymi Orlętom Lwowskim, podczas których uczniowie poznają najmłodszych obrońców Lwowa oraz ich bohaterską postawę.

Poniedziałek – 20 listopada

XIV Tydzień Patrona rozpoczęliśmy od spotkania przy „Dębie Pamięci”, znajdującym się przed naszą szkołą. Dąb upamiętnia postać majora Zdzisława Baczyńskiego, obrońcy Lwowa. Uczniowie klasy I a – Opiekunowie Dębu złożyli kwiaty i zapalili znicz pamięci od całej społeczności szkolnej. Podczas tej uroczystości uczniowie z pomocą pani Aliny Zalewskiej zmierzyli obwód dębu, który zwiększył się o 3 cm od ubiegłego roku, zaś przedstawiciele starszych klas przybliżyli zebranym postać majora oraz przypomnieli bohaterskie czyny Orląt.

    

        

Strażnicy Pamięci – Opiekunowie Pomnika pod opieką pani Anny Piątkowskiej zapalili pod Pomnikiem Stulecia Odzyskania Niepodległości „Znicz Pamięci”.

   

W poszczególnych klasach na godzinach wychowawczych – przy pięknych deklaracjach klasowych – odbyły się lekcje na temat Orląt Lwowskich podczas  których została przybliżona uczniom historia wyzwolenia Lwowa. Uczniowie oglądali prezentacje multimedialne, filmy dokumentalne, rozwiązywali karty pracy, krzyżówki itp., przypominając sobie w ten sposób wiadomości o naszym patronie.

Pod tablicą upamiętniającą nadanie szkole imienia Orląt Lwowskich zostały złożone kwiaty. Nauczyciel historii p. Helena Kobus przybliżyła zebranym historię tego miejsca. W uroczystości uczestniczyli przedstawiciele szkoły – uczniowie klasy V a wraz z wychowawcą.

     

W kąciku lwowskim – w ramach akcji „Cała szkoła czyta dzieciom o Orlętach” – Dyrektor Szkoły i wychowawcy czytali uczniom opowiadania i wiersze o bohaterskiej obronie Lwowa.

Pan Dyrektor czyta uczniom Uczniowie słuchają historii wyzwolenia Lwowa

Po raz pierwszy w tym roku szkolnym uczniowie mogli skorzystać z Multimedialnej Galerii Orląt. Po zeskanowaniu kodu QR można posłuchać historii wybranego bohatera – jednego z Orląt. Głosy, które usłyszymy, zostały nagrane przez samych uczniów.

Uczniowie skanują kody qr Uczniowie skanują kody qr Uczniowie skanują kody qr Uczniowie skanują kody qr

Przez cały Tydzień Patrona uczniowie mogą oglądać w bibliotece szkolnej wystawę książek poświęconą Orlętom Lwowskich i miastu Lwów.

Nauczyciel świetlicy pani Małgorzata Sadowska przeprowadziła zajęcia patriotyczne pt. „Drzewo miłości Ojczyzny” poświęcone tematyce Orląt Lwowskich. Uczniowie z klasy I b zostali wprowadzeni w tematykę pojęcia „ojczyzna”,„patron”,„bohater”,„symbole narodowe” poznali historię walki dzieci o miasto Lwów. Dzieci oglądały zdjęcia mapy Lwowa, zabytków Lwowa, słuchały wierszy patriotycznych o Orlętach i ich bohaterskim czynie, słuchając przy tym utworów muzyki lwowskiej. Dzieci dowiedziały się na tych zajęciach o życiu codziennym i funkcjonowaniu dzieci, które żyły we Lwowie w 1917 roku.  Uczniowie uważanie i z dużą empatią uczestniczyły w tych zajęciach, były bardzo ciekawe i z chęcią wykonały zaproponowane zabawy ze słowem praktyczne. Na podsumowanie zajęć uczniowie z klasy 1b wykonali odcisk własnych dłoni  w kolorze biało – czerwonym na drzewie miłości Ojczyzny.

Tablica w świetlicy z tematem zajęć patriotycznych Uczennica odciska dłonie w kolorze biało czerwonym na drzewie Zdjęcia do zajęć patriotycznych o Orlętach na stole w świetlicy Zdjęcie klasy 1b z drzewem miłości Ojczyzny

Wtorek – 21 listopada

We wtorek odbył się Szkolny Konkurs Wiedzy o Patronie, w którym wzięli udział uczniowie z klas III-VIII. Podczas rozwiązywania testu można było sprawdzić swoją wiedzę na temat Orląt Lwowskich i wydarzeń związanych z historią Lwowa.

 

Uczniowie wraz z wychowawcami nie tylko czytali w kąciku patrona, ale również bardzo chętnie korzystali z nowych propozycji przygotowanych w tym roku szkolnym na Tydzień Patrona.

Grali w memory prezentujące bohaterskie Orlęta Lwowskie, układali puzzle wielkoformatowe 1,5 m/1m przedstawiające obraz Wojciecha Kossaka „Orlęta Lwowskie – bitwa o cmentarz” oraz cztery mniejsze puzzle 30cm/30cm ukazujące zdjęcia obrończyń i obrońców Lwowa w chwilach wolnych od walki. Mogli również przeczytać wiersze o naszym patronie zaprezentowane na nowym rollupie i zaznaczyć serduszkiem te, które najbardziej im się podobają.

   

W klasie I a i I c odbyły się zajęcia patriotyczne pt. „Drzewo miłości Ojczyzny”. Uczniowie poznali historię miasta Lwowa oraz powód walk młodych Orląt o swoje miasto. Dzieci odcisnęły swoje dłonie w kolorze biało – czerwonym na pracy plastycznej, następnie odpowiadały na pytania: „Kim były Orlęta?”, „Dlaczego walczyły o swoje miasto?”, „Dlaczego Orlęta Lwowskie są wzorem do naśladowania dla współczesnej młodzieży?”.

Zdjęcie klasy 1c z zajęć patriotycznych Klasa 1a z Drzewem miłości Ojczyzny Tablica z napisanym tematem zajęć patriotycznych w świetlicy

Dzieci bardzo chętnie wysłuchały opowieści historyczne o Orlętach, obejrzały zdjęcia młodych Orląt, oraz współczesne miasto Lwów i jego zabytki. Były żywo zainteresowane postawą młodych Orląt. Utrwaliły sobie pojęcia: „ojczyzna”, „patron”, „symbole narodowe”. Wysłuchały poezji patriotycznej. Uczniowie poznali kilka zabaw z muzyką ze Starego Lwowa tzw. przyśpiewki lwowskie, które bardzo się im spodobały. Na zakończenie zajęć wykonano pamiątkowe zdjęcie.

     

W kąciku patrona pod opieką pani Małgorzaty Sadowskiej  i  Agnieszki Kociołek odbył się konkurs pięknego czytania wierszy patriotycznych „Orlęta Lwowskie”  dla uczniów z klasy 3a i 3d. Dzieci bardzo chętnie zaangażowały się w zaproponowaną formę konkursu. Wszystkie bardzo dobrze wystąpiły przed publicznością i jury, czytając wybrane utwory z poezji patriotycznej o małych bohaterach ze Lwowa. Dzieci czytały głośno, wyraźnie, wolno, zwracając uwagę na dykcję oraz wyraz artystyczny utworu. Występy  bardzo się uczniom spodobały. Wszystkie dzieci mogły ze sobą nie tylko bardzo miło spędzić czas po lekcjach, ale przede wszystkim zintegrować się i lepiej ze sobą współpracować.

Konkurs dla klas 3 w świetlicy czytanie wierszy patriotycznych o Orlętach Uczniowie z klas 3a i 3d biorący udział w konkursie patriotycznymUczniowie z klas 3a i 3d biorący udział w konkursie patriotycznym Uczniowie z klas 3a i 3d biorący udział w konkursie patriotycznym Uczniowie z klas 3a i 3d biorący udział w konkursie patriotycznym 

Dla uczniów klasy VI a pod opieką pani Małgorzaty Burdy wyświetlono filmy historyczne o Orlętach Lwowskich. Po projekcji filmów poruszano tematy związane z patriotyzmem, bohaterstwem i odwagą.

Uczestnicy świetlicy mieli możliwość udziału w zajęciach połączonych z prezentacją multimedialną pt.: "Orlęta Lwowskie" zorganizowanych przez p. Agnieszkę Kociołek.

 Zdjęcia przygotowane do zajęć patriotycznych w świetlicy

Środa - 22 listopada

Pod kierunkiem pani Moniki Suchan odbył się Konkurs Pieśni i Piosenki Patriotycznej „Pod znakiem Orła”, w którym udział wzięli uczniowie klas IV-VI. Podczas występów przypomnieliśmy sobie patriotyczne pieśni śpiewane przez pokolenia Polaków. Usłyszeliśmy utwory napisane zarówno przed stu laty jak i te współczesne, wykonane zespołowo i solowo. Uczestnicy zaśpiewali m.in. Ojczyzno ma, Rozkwitały pąki białych róż, Dziś idę walczyć mamo, Piechota, Warszawskie dzieci, Mamo, tyś płakała,  Pałacyk Michla, na keyboardzie zagrano Rotę i na skrzypcach Dwóch grenadierów. Pieśń patriotyczna wzbudziła w nas wszystkich pozytywne emocje, uczucia i przeżycia. Dzięki temu odczuwamy silniejszą więź ze wspólnotą narodową, z narodowymi symbolami, z polską tradycją i najważniejszą wartością, jaką jest niepodległość.

Uczniowie siedzą na ławce              

Na długich przerwach w pracowni historycznej można było zagrać w gry planszowe o tematyce Orląt Lwowskich.

Uczniowie grają w gry    

Na lekcjach języka polskiego uczniowie klas VI b pod opieką pani Agnieszki Desput obejrzeli film pt. "Orlęta". Po projekcji filmu odbyły się dyskusje na temat współczesnego patriotyzmu, odwagi i poświęcenia dla Ojczyzny.

Uczestnicy świetlicy mieli możliwość udziału w zajęciach "A Orlęta Lwowskie naszym są patronem", połączonych z prezentacją multimedialną pt.: "Orlęta Lwowskie".

Prezentacja 

Podczas obchodów święta Patrona w świetlicy szkolnej pod opieką pani Małgorzaty Sadowskiej i Agnieszki Kociołek odbyły się konkurs pięknego czytania wierszy patriotycznych „Orlęta Lwowskie”  dla uczniów z klasy 3b i 3c. Dzieci bardzo chętnie zaangażowały się w zaproponowaną formę konkursu. Wszystkie bardzo dobrze wystąpiły przed publicznością i jury, czytając wybrane utwory z poezji patriotycznej o małych bohaterach ze Lwowa. Dzieci czytały głośno, wyraźnie, wolno, zwracając uwagę na dykcję oraz wyraz artystyczny utworu.

Uczeń czyta wiersz patriotyczny Występ na konkursie klasa 3b Występ uczniów na konkursie Występ uczniów w konkursie 

Czwartek - 23 listopada

W świetlicy szkolnej odbyły się zajęcia patriotyczne przeprowadzone przez nauczyciela świetlicy – Panią Małgorzatę Sadowską pt. „Drzewo miłości Ojczyzny” poświęcone tematyce Orląt Lwowski. Uczniowie z klasy I d zostali wprowadzeni w tematykę pojęcia „ojczyzna”, „patron”, „bohater”, „symbole narodowe” poznali historię walki dzieci o miasto Lwów. Dzieci oglądały zdjęcia mapy Lwowa, zabytków Lwowa, słuchały wierszy patriotycznych o Orlętach i ich bohaterskim czynie, słuchając przy tym utworów muzyki lwowskiej. Dzieci dowiedziały się na tych zajęciach o życiu codziennym i funkcjonowaniu dzieci, które żyły we Lwowie w 1917 roku. Dzieci uważanie i z dużą empatią uczestniczyły w tych zajęciach, były bardzo ciekawe i z chęcią wykonały zaproponowane zabawy ze słowem praktyczne. Na podsumowanie zajęć uczniowie z klasy 1d wykonali odcisk własnych dłoni w kolorze biało - czerwonym na drzewie miłości Ojczyzny.

Podczas obchodów święta Patrona w świetlicy szkolnej pod opieką pani Małgorzaty Sadowskiej i Agnieszki Kociołek odbyły się zajęcia patriotyczne pt. „Zabawy ze Starego Lwowa z muzyką” dla uczniów z klas II i III. Dzieci bardzo chętnie zaangażowały się w zaproponowane zabawy między innymi „Żywioły”, „Statki z towarami”, „Ciuciubabka”, „Ptaszki w lesie”, „Lustra”, „Byłem na targu i kupiłem …”, „Pierścionek”, „Komórki do wynajęcia”, „Posągi”. Zabawy bardzo się uczniom spodobały. Wszystkie dzieci mogły ze sobą nie tylko bardzo miło spędzić czas po lekcjach, ale przede wszystkim się ze sobą zintegrować i lepiej ze sobą współpracować. Dzieci bardzo zaskoczyła skoczna, wesoła i żwawa muzyka lwowska, która sprawiła, że mogły przekierować swoją energię na świetną zabawę w grupie rówieśniczej.

          

Uczniowie z klas IV-VI mieli okazję sprawdzić swoją wiedzę w konkursie przyrodniczym „Czy znasz swoją Ojczyznę?” zorganizowanym przez panią Małgorzatę Papuga. Wyniki konkursu przyrodniczego „Czy znasz swoją Ojczyznę”:

 • I miejsce – Karol Malinowski kl. V b
 • II miejsce – Antoni Glinkowski kl. V b
 • III miejsce – Filip Sekieta kl. V b

Uczniowie klasy VI c obejrzeli filmy historyczne o Orlętach Lwowskich. Po projekcji filmów poruszano tematy związane z patriotyzmem, bohaterstwem i odwagą.

Dzieci z klasy 1c uczestniczyły w zajęciach patriotycznych połączonych z prezentacją multimedialną "Orlęta lwowskie- dzieci bohaterowie". Uczniowie zastanawiali się co to znaczy być patriotą, oglądali zdjęcia małych bohaterów, słuchali wierszy o ich odwadze.

Uczniowie oglądają prezentację Uczniowie oglądają prezentację

W czwartek w świetlicy szkolnej pod opieką pani Małgorzaty Sadowskiej  i  Agnieszki Kociołek odbył się konkurs plastyczny pt. „Laurka dla małych obrońców Lwowa”  dla uczniów z klasy II. Dzieci bardzo chętnie zaangażowały się w zaproponowaną formę konkursu plastycznego. Wszystkie dzieci rysowały laurkę techniką dowolną do dyspozycji uczniów były kredki, mazaki, pastele. Tworząc prace plastyczne uczniowie słuchali wybranych utworów muzyki z przyśpiewek lwowskich. Postawa patriotyczna  małych bohaterów ze Lwowa jest dla nas przykładem do naśladowania, wzorem postępowania. Dzieci malując laurki starały się jak najlepiej oddać wyraz artystyczny swoim pracom konkursowym.

 

Prace plastyczne bardzo się spodobały jury konkursu. Wszystkie dzieci mogły ze sobą nie tylko bardzo miło spędzić czas po lekcjach, ale przede wszystkim się ze sobą zintegrować i lepiej ze sobą współpracować. Dzieci bardzo zaskoczyła skoczna, wesoła i żwawa muzyka lwowska, która sprawiła, że mogły przekierować swoją energię na świetną zabawę podczas tworzenia własnych prac plastycznych w grupie rówieśniczej.

Uczniowie nagrodzeni w konkursie:

 1. Pola Maciejewska 2a,
 2. Ignacy Sienkiewicz 2a,
 3. Filip Treppa 2a,
 4. Kacper Pytlos 2a,
 5. Michał Kaziów 2a,
 6. Dominika Owczarkiewicz 2a,
 7. Filip Kacprzyk 2a,
 8. Ksawery Lewandowski 2a,
 9. Patryk Giejba 2a,
 10. Oskar Czernicki 2a,
 11. Hanna Lisowska 2a,
 12. Julia Kmieć 2a,
 13. Maja Grunert 2a,
 14. Zofia Skarżyńska 2c,
 15. Mariusz Olejnik 2c

Podczas lekcji informatyki uczniowie tworzyli prace cyfrowe o naszym patronie. Znalazły się wśród nich plakaty, prezentacje, karty postaci i gazetki oraz gry dydaktyczne: krzyżówki, wykreślanki, milionerzy, a także memory.  

Praca Bartka Praca Fabiana Praca Jakuba Praca Kajetana Praca Krzysztofa Praca Macieja Praca Michała Praca Oliwiera Praca Sebastiana

Piątek - 24 listopada

W piątek obchodziliśmy w naszej szkole Święto Patrona. Podczas apelu dla uczniów klas I i apelu dla klas II-III podsumowano XIV Tydzień Patrona, który wypełniony był wieloma działaniami m. in. grami, zajęciami, konkursami.

Następnie Dyrektor Szkoły pan Jarosław Krajewski przeprowadził quiz wiedzy o Orlętach Lwowskich. Uczniowie z najmłodszych klas znakomicie odpowiadali na pytania m. in. kim są Orlęta, o jakie miasto walczyli, w którym roku rozpoczęły się walki o Lwów oraz potrafili również wymienić imiona i nazwiska dzieci walczących o Lwów. W dalszej części odbyło się podsumowanie części plastycznej XIV Szkolnego Konkursu Wiedzy o Patronie – projekt odznaki Orląt oraz części wiedzowej dla klas III, a także wręczono nagrody w konkursie Pięknego Czytania Wierszy o Orlętach oraz konkursu plastycznego „Laurka dla małych bohaterów ze Lwowa” zorganizowanych przez świetlicę szkolną.

  

Na następnych apelach kończących XIV Tydzień Patrona dla klas IV-VIII gościliśmy Przyjaciół naszej szkoły oraz sympatyków Lwowa i Kresów Południowo-Wschodnich: Państwa Iwonę i Mieczysława Łaptaszyńskich, Pana Stanisława Flakiewicza – członka Zarządu Łódzkiego Klubu Seniorów Lotnictwa oraz absolwenta naszej szkoły.

Zaproszeni goście 

Po wprowadzeniu sztandaru szkoły, odśpiewaniu hymnu państwowego i hymnu szkoły Dyrektor Szkoły pana Jarosława Krajewskiego podsumował liczne działania w Tygodniu Patrona. Następnie zostały podsumowane konkursy: XIV Szkolny Konkurs Wiedzy o Patronie „Orlęta Lwowskie”, Konkurs Pieśni i Piosenki Patriotycznej „Pod znakiem Orła” oraz konkurs przyrodniczy „Czy znasz swoją Ojczyznę?”

Nagrodzeni uczniowie Nagrodzeni uczniowie  Nagrodzeni uczniowie Nagrodzeni uczniowie Nagrodzeni uczniowie Nagrodzeni uczniowie Nagrodzeni uczniowie

Na zakończenie apelu uczestnicy i zaproszeni goście obejrzeli program artystyczny – niezwykle ciekawą lekcję historii w formie spektaklu słowno-muzycznego, poświęconego Orlętom Lwowskim, który przygotowali uczniowie klas VI c i VII a pod kierunkiem nauczyciela polonisty pani Agnieszki Desput. Pokazali młodych ludzi walczących o wolność i wyzwolenie Lwowa. Opowiadali przy ognisku o Antku Petrykiewiczu, Jurku Bitschamie, Helence Grabskiej i wielu innych młodych ludziach. O ich rozterkach i pożegnaniu z rodzicami, o koleżeństwie i przyjaźni. O tym, jak walczyli i jak ginęli za swoje miasto, za Ojczyznę. Podczas występu usłyszeliśmy wiersze o Orlętach Lwowskich oraz fragmenty książki pt. „Uśmiech Lwowa” Kornela Maluszyńskiego. Refleksyjne teksty zostały okraszone pięknymi pieśniami patriotycznymi wykonanymi przez nasz szkolny chór pod opieką pani Moniki Suchan.

 


Wyniki konkursów

XIV Szkolny Konkursu Wiedzy o Patronie – kategoria historyczna kl. III

Nagrodzeni uczniowie:

 • Amelia Kowalska kl. III a
 • Zofia Pietrzak kl. III a
 • Julia Wójcik kl. III b
 • Michalina Sajewicz kl. III b
 • Maja Marciniak kl. III c
 • Marek Gołębiowski kl. III c
 • Zuzanna Skrzyńska kl. III d
 • Wiktoria Ziemba kl. III d
XIV Szkolny Konkursu Wiedzy o Patronie – kategoria plastyczna – Odznaka Orląt.

Nagrodzeni uczniowie klas I-III:

 • Barbara Urbańska kl. I b
 • Maciej Szplit kl. I b
 • Antonina Wieczorek kl. I b
 • Gabriela Marczewska kl. I d
 • Mateusz Strzelecki kl. I a
 • Aleksander Wodowski kl. I a
 • Adrianna Wołczek kl. I b
 • Pola Herska-Barrantes kl. I b
 • Aleksander Bednarek kl. I d
 • Hanna Orman kl. II a
 • Filip Kacprzyk kl. II a
 • Aleksander Janiec kl. II a
 • Patryk Giejba kl. II a
 • Aleksandra Bartos kl. II a
 • Franciszek Urbański kl. II b
 • Zuzanna Wawoczny kl. III d
Konkurs Pięknego Czytania Wierszy o Orlętach

Nagrodzeni uczniowie:

 • Iga Żoładek kl. III c
 • Maksym Samotuha kl III d
 • Zuzanna Skrżyńska kl. III d
 • Adam Wielki kl. III d
 • Wojciech Wielki kl. III d
 • Hanna Brzóska kl III a
 • Kacper Pawlina kl. III a
 • Barbara Piątek-Sych kl. III a
XIV Szkolny Konkursu Wiedzy o Patronie – kategoria historyczna – wiedza
 • I miejsce – Marta Malinowska kl. VII b
 • II miejsce – Karol Malinowski kl. V b
 • III miejsce – Rafał Misiewicz kl. VIII c
 • Wyróżnienia: Kajetan Pietrzak kl. VIII c, Wiktor Rogowski kl. VII b, Maja Krąkowska kl. VIII c, Jakub Michalak kl. VIII c
XIV Szkolny Konkursu Wiedzy o Patronie – kategoria literacka – wiersz
 • I miejsce – Lena Czekalska kl. VIII c
 • II miejsce – Ignacy Urbański kl. VII b
 • III miejsce – Lena Szałamacha kl. VII a
 • Wyróżnienia: Alan Stolarski kl. V a, Antoni Stańczyk-Rosiak kl. VI c, Jessica Krawczyk kl. VII c.
XIV Szkolny Konkursu Wiedzy o Patronie – kategoria plastyczna – projekt odznaki dla Orląt
 • I miejsce – Bartosz Halkiewicz kl. VIII a
 • II miejsce – Anna Sobczak kl. IV c
 • III miejsce – Jagoda Gajewicz kl. IV c
 • Wyróżnienia: Maria Młoczkowska kl. IV c, Martyna Kobierzycka kl. IV b, Hanna Kasprzak kl. V a, Natalia Matuszewska kl. VII a, Małgorzata Mrugalska kl. VI c.
Konkurs Pieśni i Piosenki Patriotycznej „Pod znakiem Orła”

Soliści

 • I miejsce – Agnieszka Dudka kl. VI c
 • II miejsce – Justyna Żakowska kl. VI c
 • II miejsce – Maria Pławska kl. V a
 • III miejsce – Wiktoria Szewczyk kl. VI c
 • Wyróżnienia: Inga Kamińska-Grzelak kl. VI a

Zespoły

 • I miejsce – Nadia Jaruga, Hanna Sekuła, Melania Lis kl. V a
 • II miejsce – Helena Rus, Julia Kotkowska, Małgorzata Mrugalska kl. VI c
 • II miejsce – Milena Krawczuk, Weronika Dołęgowska kl. VI c
 • III miejsce – Maja Skrzypiec, Lena Sępień, Hanna Wójcik, Nina Niżnik, Maria Głażewska kl. VI b
 • Wyróżnienia: Małgorzata Młoczkowska, Zofia Kopania, Małgorzata Róg

Nagrodzone występy instrumentalne:

 • Liliana Melka kl. – gra na skrzypcach
 • Witold Melka kl. IV c– gra na keyboardzie