XI Święto Patrona Szkoły

16 - 20 listopada 2020 r.

Tydzień Patrona i wydarzenia z nim związane to niezwykle ważny czas dla całej Społeczności Szkolnej. W tym czasie – w sposób szczególny – przypominamy sobie sylwetkę patrona – Orląt Lwowskich i historię wyzwolenia Lwowa.

W tym roku szkolnym Tydzień Patrona tradycyjnie zaczęliśmy lekcjami o Orlętach Lwowskich w ramach godzin wychowawczych. Ze względu na pandemię i związane z nią ograniczenia uczniowie zdalnie przybliżali sobie te informacje. Nauczyciele przedstawiali prezentacje, udostępniali filmy, słuchowiska, quizy, krzyżówki, karty pracy i inne materiały na temat naszego patrona.

Wielu uczniów – okazując swoją pamięć o patronie – na platformie edukacyjnej Teams, w swoim obrazie profilowym ustawiło awatar związany z Orlętami Lwowskimi.

Tradycją naszej szkoły stało się zorganizowanie w Tygodniu Patrona Szkolnego Konkursu Wiedzy o Patronie „Orlęta Lwowskie”, składającego się z trzech kategorii – historycznej, literackiej i plastycznej. W XI zdalnej edycji konkursu w ramach części historycznej „Opowiedz mi o Orlętach…”powstały filmy opowiadające o Orlętach Lwowskich.
W ramach kategorii literackiej uczniowie pisali kartkę z pamiętnika jednego z bohaterów walczących o Lwów.
W plastycznej odsłonie konkursu uczniowie projektowali znaczki okolicznościowe „Orlęta Lwowskie”.

Tutaj wyniki konkursu – nazwiska dzieci i zdjęcia

Wyniki XI Szkolnego Konkursu Wiedzy o Patronie „Orlęta Lwowskie”

Kategoria historyczna (dla klas IV-VIII) „Opowiedz mi o Orlętach…” – nagranie krótkiego filmu, opowiadającego o Orlętach Lwowskich.
I miejsce – Ignacy Urbański kl. IV b
II miejsce – Marta Malinowska kl. IV b
III miejsce – Rafał Misiewicz kl. V c

Kategoria literacka (dla klas IV-VIII) - kartka z pamiętnika jednego z bohaterów walczących o Lwów.
I miejsce – Malwina Nastarowicz kl. VIII b
II miejsce – Roksana Piekarska kl. V c
III miejsce – Marta Skórska kl. VI d

Kategoria plastyczna (klasy I-VIII) - projekt znaczka okolicznościowego „Orlęta Lwowskie”.
Klasy IV-VIII
I miejsce – Bartosz Halkiewicz kl. V a
II miejsce – Natalia Matuszewska kl. IV a
III miejsce – Michał Matuszak kl. IV b
Wyróżnienia: Wojciech Patelski kl. IV c, Iga Nowak kl. VI d
Nagrody w klasach I-III otrzymują:
Fabian Olkusz kl. II a
Antoni Stańczyk Rosiak kl. III c
Oliwier Grygorowicz kl. II a
Sandra Michalak kl. I a
Laura Hyża kl. II a
Maria Pławska kl. II a
Nadia Jaruga kl. II a
Melania Lis kl. II a

W Tygodniu Patrona uczniowie mogli sprawdzić swoją wiedzę w konkursie przyrodniczym online „Czy znasz swoją Ojczyznę”, zorganizowanym przez panią Małgorzatę Papugę.

Celem konkursu było promowanie wiedzy o środowisku przyrodniczym Polski. W tym roku uczniowie mieli okazję sprawdzić swoją wiedzę przyrodniczą rozwiązując test internetowy. Pytania konkursowe sprawdzały nie tylko wiedzę o środowisku Polski, ale również znajomość pospolitych gatunków roślin i zwierząt występujących na terenie naszego kraju. W tegorocznej edycji konkursu udział wzięło ponad 30 uczniów z klas 5-6. Najlepsze wyniki osiągnęli: Aleksandra Juraszczyk (6d), Lidia Strzelec (5b), Maja Kuczyńska (6c), Anna Fróg (6b). Wszystkim uczestnikom konkursu gratulujemy wysokich wyników.

Ponadto odbył się Konkurs Pieśni i Piosenki Patriotycznej "Pod znakiem Orła”, przygotowany przez nauczyciela muzyki panią Monikę Suchan.

Klasy VI na lekcjach historii pod kierunkiem pani Mirosławy Magdziarz obejrzeli film pt. "Orlęta". Po projekcji filmu odbyły się dyskusje na temat współczesnego patriotyzmu, odwagi i poświęcenia dla Ojczyzny.

W Tygodniu Patrona uczniowie również samodzielnie mogli pogłębiać swoją wiedzę o Orlętach Lwowskich korzystając z proponowanych materiałów online – rozwiązywali quizy – mi.in. „Znani Lwowiacy”, „Orlęta Lwowskie”, przygotowane przez nauczyciela historii panią Helenę Kobus, układali puzzle, rozwiązywali testy, mieli możliwość wysłuchania słuchowiska czy piosenki.

W piątek – 20 listopada w Dzień Patrona nauczyciel bibliotekarz pani Anna Piątkowska w imieniu całej Społeczności Szkolnej zapaliła znicze i złożyła kwiatów przy Pomniku Stulecia Odzyskania Niepodległości.